Orientační nabídka


 

Česká Street Party v Bruselu přilákala tisíce lidí

11
Česká hudba, tradiční speciality a prezentace regionů, organizací a firem přilákaly v pátek 25. června tisíce lidí na českou street party v Bruselu. Největší česká akce v sídelním městě unijních institucí se letos konala již počtvrté. Ústecký kraj zde představila jeho hejtmanka Jana Vaňhová.
 

 
 

Tisková zpráva z 28. června 2010

 

 

Česká hudba, tradiční speciality a prezentace regionů, organizací a firem přilákaly v pátek 25. června tisíce lidí na českou street party v Bruselu. Největší česká akce v sídelním městě unijních institucí se letos konala již počtvrté. Ústecký kraj zde představila jeho hejtmanka Jana Vaňhová.

 Šlo o jedinečnou příležitost k prezentaci České republiky a jejích zájmů. „Správný diplomat využije každé příležitosti, aby co nejlépe prezentoval svoji zemi. Diplomacie, to jsou vztahy, které pěstujete i mimo pracovní dobu,“ říká velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová.

 „Ztratili jste svou můzu? Jeďte ji hledat do Ústeckého kraje – regionu kontrastů a inspirace. Své o tom věděli např. Casanova, Goethe, Weber či Beethoven. K tomu budete mít dobré víno, pivo, pěknou přírodu a památky, lázně i kuriozity jako barokní kostel přesunutý na kolečkách téměř o celý kilometr. Bližší informace a rovnou také inspiraci naleznete na stánku Ústeckého kraje již při prvním ochutnání jejich tradičních likérů, koštování klobásek, českých buchet a Severočeských tyčinek,“ zvala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová k návštěvě našeho stánku.

 Za velkého ohlasu vystoupily v prostoru před Stálým zastoupením ČR při EU české hudební skupiny, které zastupují různé žánry a jsou již ověnčeny řadou ocenění či patří mezi největší talenty na české scéně. Lákadlem ale nebyla jen hudba. Akce se totiž konala v duchu oslav 10. výročí vzniku regionálního uspořádání a nesla motto „10 let českých regionů“. České regiony se prezentovaly nejen propagačními materiály. Úspěch měly zejména tradiční krajové speciality. Na prodej bylo hlavně české pivo.

 Při proslovu za Asociaci krajů řekla hejtmanka Jana Vaňhová: „Tento rok slaví 14 samosprávných krajů České republiky své desetileté výročí. Decentralizací státní správy se vytvořil administrativní základ pro čerpání finančních prostředků z evropských strukturálních fondů. Zároveň se však s vytvořením krajů zviditelnily jejich typické charakteristiky a vynikly krásy každého z krajů. Dnes vám představujeme postupně to nejlepší z nich.“

 Street Party tradičně pořádá společně většina českých institucí, regionů, organizací a firem zastoupených v Bruselu. Letos jich bylo celkem šestnáct. Hlavními organizátory bylo Stálé zastoupení ČR při EU, hlavní město Praha a Plzeňský, Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

 Úspěch již čtvrtého ročníku akce dokazuje, že se České republice podařilo najít originální způsob, jak na sebe v Bruselu v silné konkurenci upozornit. „Recepce a jiné podobné akce zde pořádá každý. Nám se podařilo najít způsob, jak akci s podobným účelem uspořádat originálněji a zaujmout,“ říká velvyslankyně Milena Vicenová.

 Akce proběhla pod záštitou ministra zahraničí Jana Kohouta, zúčastnil se jí mimo jiné ministr pro evropské záležitosti Juraj Chmiel, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

1
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová při zahajovacím proslovu na Czech Street Party.

2
Akce byla také příležitostí představit desetileté výročí existence krajů.

3
Zájemcům o informace o Ústeckém kraji odpovídaly Markéta Pokorná a Šárka Varhulíková (vpravo).

4
K informacím o kraji bylo možno přidat ochutnávku ústeckých likérů.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 28.6.2010 / 28.6.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies