Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

České dráhy zajistí v Ústeckém kraji 80 procent regionální drážní dopravy

 
ČD
Zástupci Českých drah podepsali pět nových smluv na zajištění veřejné drážní osobní dopravy v Ústeckém kraji. Největší tuzemský železniční dopravce zajistí 80 procent výkonů v regionální dopravě Ústeckého kraje a příští rok vypraví denně v průměru 672 regionálních vlaků.
Tisková zpráva ze dne 10. prosince 2019
 

 
 

„Vyjednávání o zajištění dopravní obslužnosti na železnici v Ústeckém kraji v příštích letech bylo náročné. Ilustruje to počet dojednaných smluv, ke kterým jsme museli připravit také speciální nabídky. Jen České dráhy zde uzavírají pět nových kontraktů, které nahrazují dosud jediný. Své nabídky jsme předkládali i do dalších tří provozních souborů. V konkurenci mnoha dopravců jsme celkově uspěli a v příštích letech zajistíme v regionu 80 procent výkonů osobní dopravy,“ řekl Václav Nebeský, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

České dráhy budou podle nových smluv obsluhovat pět provozních souborů: soubor DMU 120 zahrnující linky T8, U11 a L2 s přesahem do Libereckého kraje po dobu 10 let. Dále pak soubor EMU 240 zahrnující hlavně linku U 32 Ústí nad Labem – Lysá nad Labem po dobu 4 let, soubor Šluknovsko na čtyři roky, soubor Podřipsko na dobu 10 let a linku U6 na dobu 10 let.

„Celkové se nám povedlo zabezpečit kvalitní a dostupnou dopravu pro cestující v Ústeckém kraji. A to nejen lepšími vozidly, ale i tím, ze ČD nově uznávají Bezkontaktní karty DÚK. Cestující dokonce může na území kraje cestovat na jízdenku DUK a jízdenku ČD si bez příplatků může zakoupit na hranici kraje. ČD jsou pro nás významným partnerem, u kterého objednáváme drtivou část výkonu na železnici,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Kromě toho je v jednání dodatek ke stávající, tedy šesté, smlouvě zahrnující provoz moderních elektrických jednotek RegioPanter financovaných z regionálních operačních fondů EU, které jezdí na páteřní trase Děčín – Ústí nad Labem – Kadaň.

01
Za České dráhy podepisovali předseda představenstva Václav Nebeský a místopředseda Radek Dvořák. Za Ústecký kraj Jaroslav Komínek (vpravo)

02
Podepsáno!

 


 


 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 10.12.2019 / 10.12.2019 | Zveřejnit od: 10.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém