Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava

 
1
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Tisková zpráva ze dne 3. července 2014
 

Odkazy


 
 

Výstava „České středohoří – země hradů“ představuje na jednom místě veškeré dostupné informace o hradech Českého středohoří. Výstava je unikátní tím, že zahrnuje posledními vědeckými výzkumy verifikované informace o většině hradů Českého středohoří doplněné o jejich modely, což nebylo doposud nikým realizováno.

Na vernisáži nechyběla krajská radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová, poslanec a krajský zastupitel Josef Šenfeld, zastupitel Radek Vonka, starostka Lovosic Lenka Lízlová a předseda sdružení Hrady Českého středohoří Hynek Veselý.

Základem výstavy jsou elektronické 3D animace tří významných hradů Českého středohoří (vždy jejich současný stav a rekonstrukce) – Košťálova, Oltáříku a Kalicha –, doplněné o textové i kresebné informace o řadě dalších objektů. Výstava má za cíl být elegantním úvodem dlouhodobé kampaně za přilákání tuzemských i zahraničních návštěvníků do středohorské „hradní země“ a za postupné ztotožnění místních obyvatel s tímto projektem. Tematicky předchází instalaci stálé expozice hradů Českého středohoří v Třebenicích, která na ni bezprostředně naváže

Jednotlivé bannery, jež jsou součástí výstavy, zahrnují informace zejména o těchto objektech: hrad Házmburk, hrad Kalich, hrad Kamýk, hrad Kostomlaty, hrad Košťálov, hrad Litýš, hrad Oltářík, hrad Oparno, hrad Ostrý (u Velemína), hrad Panna, hrad a zámek Skalka a městský hrad Úštěk. Doplňují je informace o výzkumu a technologiích, s jejichž využitím tato v České republice dosud unikátní výstava vznikla. Informační bannery jsou dvojjazyčné (česko-německé).

Autorem výstavy je občanské sdružení Hrady Českého středohoří, o.s. ve spolupráci s městem Lovosice. Výstava byla podpořena částkou 30 tisíc korun v rámci dotačního titulu Ústeckého kraje „Podpora regionální kulturní činnosti na rok 2014“.

2
Hejtman Oldřich Bubeníček, předseda sdružení Hynek Veselý a ředitel teplické správy Lesů ČR Zdeněk Růžek


1
Hejtman Bubeníček i radní Sachetová si se zájmem vylsechli povídání o jednotlivých hradech


3


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 3.7.2014 / 3.7.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém