Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

České Švýcarsko: 95% služeb pro turisty funguje bez omezení

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Region zůstává turistickým rájem i po víkendových povodních
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Národní park České Švýcarsko a jeho okolí zůstává i přes víkendové povodně atraktivní turistickou lokalitou, kde lze bez jakýchkoliv mimořádných rizik strávit příjemnou dovolenou. Až na výjimky, jakými jsou například obec Hřensko, zůstala většina území národního parku povodní nedotčena a není důvod tuto lokalitu opouštětt.

 

Návštěvníkům Českého Švýcarska nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí, neboť hlavní turistické cíle zůstaly nedávnou katastrofou zcela nezasaženy.

„Většina území národního parku je především pro pěší turisty dobře dostupná, zásadnější omezení lze v podstatě očekávat pouze v bezprostředním okolí řeky Kamenice,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Obavy z návštěvy národního parku nejsou na místě, pouze na některých – již označených – místech je zapotřebí zvýšené opatrnosti v důsledku poškození povrchu cest.“

„Na většině míst se život vrátil do normálních kolejí, skalní útvary jsou nepoškozeny, pěší trasy i cyklostezky jsou až na výjimky schůdné a sjízdné, penziony, rozhledny i památky otevřené a České Švýcarsko tak stále zůstává ideálním místem pro letní i podzimní dovolenou. I pouhou svou návštěvou tedy návštěvníci regionu výrazně pomohou, neboť zrušením plánovaných pobytů a odlivem turistů by byl náš kraj zbytečně postižen podruhé,“ říká Marek Mráz, ředitel Obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

 

Základní informace o aktuálním stavu na stále doplňované mapě:

http://www.ceskesvycarsko.cz/news-dtl.php?id=1010

 

Tajný tip: Rostou houby a jsou jich „hromady“, přijďte se přesvědčit

 

Vše o regionu na www.ceskesvycarsko.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 12.8.2010 / 13.8.2010 | Zveřejnit od-do: 12.8.2010-31.8.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém