Orientační nabídka


 

České Švýcarsko otevírá sezónu

01
V srdci národního parku, v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě, se sešli členové destinačního fondu na svém výročním zasedání. Přivítali mezi sebou nováčky, jelikož destinační fond Českého Švýcarska se i v současné době obtížné pro cestovní ruch rozrůstá. Také zazněly informace nejen o uplynulé sezóně, ale také o plánech na rok 2020.
Tisková zpráva z 5. června 2020
 

 
 

„Ústecký kraj podporuje cestovní ruch prostřednictvím čtyř destinačních agentur, na jejichž činnost každoročně přispívá. Letos to mají být z rozhodnutí zastupitelstva 2 miliony korun pro každou z nich, tedy i pro České Švýcarsko. To je právem vlajkovou lodí cestovního ruchu v regionu, patří k vůbec nejnavštěvovanějším místům v České republice. A komunita lidí a podnikatelů kolem destinačního fondu je zárukou, že zde návštěvníci dostanou perfektní služby a zážitky,“ řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš, který je zároveň členem správní rady o.p.s. Na jednání nechyběl ani předseda správní rady a senátor za Děčínsko Zbyněk Linhart.

Ředitel destinační agentury Jan Šmíd představil přítomným členům např. statistiky CzechTourismu, kde České Švýcarsko obsadilo sedm z deseti nejnavštěvovanějších míst v Ústeckém kraji a v kategorii přírodních cílů dokonce osm z deseti a navíc první tři v rámci celé České republiky. Návštěvnost lokality byla v loňském roce cca 1,3 milionu příchozích, z toho 40 % je zahraničních návštěvníků.

Pro příchozí je mimo jiné připravený stále se zlepšující systém veřejné dopravy, navazující drážní a autobusové spoje a jednoduchý integrovaný tarif, který umožní např. skupině pěti osob cestovat celý den jakýmkoli dopravním prostředkem za 330 Kč, nebo využít i přeshraniční spoje v sousedním Německu včetně městské dopravy v Drážďanech za 560 Kč.

Cílem destinační agentury, která zajišťuje např. průvodcovské služby, provoz turistických infocenter, vydává propagační materiály, nebo se podílí na environmentální výchově, je podpořit rozšíření turistické sezóny i do zimních měsíců. V té době je v oblasti výrazně méně turistů a nabízí zase jiné a zajímavé zážitky. Mezi hlavní novinky patří nový eshop s regionálními produkty na podporu lokální ekonomiky. Na ten navazuje fanshop s motivy Českého Švýcarska.  Návštěvníci se mohou těšit na zcela novou službu Informační servis, což je pravidelný kalendář s týdenním přehledem akcí z regionu Českého Švýcarska, Labských pískovců a Šluknovského výběžku. Vše bude spuštěno během června.

Své aktivity představila i správa národního parku. Tam se letos chystají ne opravy Mariiny vyhlídky či hradu Šaunštejn, které patří k nejoblíbenějším turistickým cílům.

I přes nepříznivý start letošního roku dojde v Českém Švýcarsku k oficiálnímu zahájení turistické sezóny 2020. Proběhne o víkendu 19. – 21. června, kdy je každý den možnost absolvovat zajímavý výlet za doprovodu profesionálních průvodců. Také se představí dva nové cíle. Jedním je vůbec první turistická stezka přizpůsobená potřebám hendikepovaných v Ústeckém kraji, která se slavnostně otevře 19. 6. u České Kamenice, druhým je naučná stezka Česká silnice v Národním parku České Švýcarsko.

1
Náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš ujistil přítomné o podpoře ze strany Ústeckého kraje

2
Předsedou správní rady je děčínský senátor Zbyněk Linhart

3
Malebná krajina Českého Švýcarska je připravená přivítat návštěvníky

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 5.6.2020 / 8.6.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém