Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Česko má svůj první nanovlákenný bezventilový opakovaně použitelný respirátor ochranné třídy FFP3

 
pardam logo
České firmě PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o., se podařilo vyvinout, vyrobit a následně certifikovat nanovlákenný respirátor splňující kritéria nejvyšší ochranné třídy FFP3. Jedná se tak o první nanovlákenný opakovaně použitelný bezventilový respirátor ochranné třídy FFP3 vyráběný v České republice.
Tisková zpráva ze dne 19. ledna 2021
 

 
 

„Od jara jsme pracovali na plné certifikaci respirátoru, který by splňoval parametry pro nejvyšší ochrannou třídu FFP3. Jsem rád, že po několika měsících vývoje a testování jsme certifikovali jako první v ČR nanovlákenný respirátor, který je i světovým unikátem,” dodává ředitel společnosti Jan Buk a doplňuje: „I díky podpoře z projektu RISE-UP jsme významně navýšili výrobní kapacity, zefektivnili výrobní procesy a v současné době jsme tak schopni vyrábět až 800 tisíc kusů měsíčně.”

Respirátor BreaSAFE® CLASSIC FFP3 je unikátní nejen v tom, že obsahuje nanovlákno vyráběné technologií odstředivého zvlákňování, které v Pardamu vyvíjí přes deset let a které mu propůjčuje jedinečné vlastnosti v oblasti vysoké míry záchytu, ale také díky výjimečné prodyšnosti použitého materiálu nemusí mít výdechový ventil, který je pro FFP3 respirátory typický. Absence výdechového ventilu umožňuje uživateli chránit nejen sebe, ale i své okolí, neboť potenciální viry a bakterie uživatel nevylučuje do okolí. Díky nanomembráně se zvyšuje odolnost vůči vlhkosti a respirátor tak lze při správné péči a jako ochranu před viry a bakteriemi používat po dobu více dnů.

Účinnost nanovlákenných respirátorů potvrdilo také měření od světové testovací laboratoře NELSON LABS z USA, která oficiálně potvrdila, že nanovlákenná membrána, kterou respirátor BreaSAFE® CLASSIC FFP3 obsahuje, zachytí 99,9 procent virů a bakterií. Jedná se tak o jeden z nejbezpečnějších prostředků, jak se chránit proti virovému onemocnění, jako je např. vir SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc Covid-19.

Současně s certifikací nanovlákenných respirátorů se podařilo certifikovat naše komunitní roušky BreaSAFE® COMMUNITY MASK na ochrannou třídu FFP2. Tyto roušky jsou velmi oblíbené širokou veřejností pro svou lehkost a odolnost. Kromě toho, že výborně chrání svého uživatele, skvěle sedí na obličeji a můžete je mít stále při sobě.

Během jarní vlny pandemie byla firma PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o., jedním z vybraných dodavatelů českých respirátorů pro stát. Pomáhala lékařům, zdravotníkům a všem ostatním, kteří s nemocí bojovali v první linii.

O společnosti PARDAM NANO4FIBERS

Společnost PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o., se zabývá výzkumem a vývojem nanovláken, jejich aplikací a uplatněním v komerční sféře. Na poli nanovláken se pohybuje více než 10 let a je světovým leaderem ve vývoji a průmyslové výrobě anorganických nanovláken a polymerních nanovlákenných membrán. 

PARDAM NANO4FIBERS je zakládajícím členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Více informací najdete na stránkách www.nano4fibers.com.

Kontakt pro média: Petr Vít; +420 721 452 224;  petr.vit@nano4fibers.com

nanovlákenné respirátory
Výroba nanovlákenné membrány

nanovlákenné respirátory
Výroba respirátorů třídy FFP3

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 19.1.2021 / 19.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém