Orientační nabídka


 

Českokamenický hudební festival má certifikát Rodinné stříbro ÚK a má našlápnuto na dvacátý ročník v roce 2019

hf
Ve dnech 14. – 17. června se v České Kamenici, v Děčíně a na dalších místech uskutečnil XIX. ročník mezinárodního hudebního festivalu, který je právem zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Sobotní dopolední defilé dechových orchestrů z domova i ze zahraničí na českokamenickém náměstí vyvrcholilo společným monsterkoncertem osmi dechových hudeb. Zahájení sobotního programu se zúčastnila krajská radní pro oblast kultury Jitka Sachetová a Jaroslav Horák, předseda komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje.
 

 
 

„Tento velkolepý hudební festival se příští rok uskuteční již po dvacáté, to je úžasné. Nejen pro svou tradici, ale i pro svou uměleckou úroveň, pro obrovský zájem publika a pro rozšíření hudebních vystoupení orchestrů i mimo hlavní pořadatelské město si právem tato akce zaslouží být ozdobou programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ pochválila radní Jitka Sachetová pořadatele při předání certifikátu Rodinné stříbro starostce České Kamenice Haně Štejnarové.

Města Česká Kamenice, Děčín a Svaz hudebníků ČR vyhlásily letos devatenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu 2018. Termín konání byl 14. – 17. 6. 2018, součástí festivalu byla soutěž bigbandů v kategoriích do 25 let a nad 25 let. Dechové orchestry a mažoretkové skupiny se účastnily nesoutěžní přehlídky se samostatnými vystoupeními a prezentovaly se v slavnostním průvodu před monsterkoncertem, který dirigoval pplk. Jaroslav Šíp, šéfdirigent Ústřední hudby Armády České republiky. Monsterkocert uvedl současný předseda Svazu hudebníků ČR Tomáš Mikulský.

Zahajovací koncert se odehrál již 14. 6. 2018 v kostele Povýšení svatého Kříže v Děčíně. V pátek 15. 6. 2018 pak v Děčíně na Střelnici proběhla soutěž big bandů do 25 let, vítězem se stal Jazz Big Band ´75 – Polsko. V sobotu 16. 6. 2018 v českokamenickém Domě kultury soutěžily big bandy v kategorii nad 25 let.

Festival se konal především v České Kamenici a Děčíně. Do Rumburku, Krásné Lípy, Hřenska a Arnoltic, ale i do Bad Schandau a do Pirny zavítaly během víkendu některé soutěžící orchestry potěšit posluchače dílčími koncerty.

Mezinárodní hudební festival (MHF) vznikl v roce 2000 v Děčíně z popudu tehdejšího předsedy Svazu hudebníků ČR Miloslava Zelenky. Základní myšlenkou pro konání hudebního festivalu bylo popularizovat živou muziku a přiblížit ji hlavně mladým lidem v klasické podobě v orchestrálním podání.

První tři ročníky proběhly pouze v Děčíně. Poté došlo k rozdělení. Soutěž bigbandových orchestrů se přemístila do České Kamenice a přehlídka dechových kapel zůstala v Děčíně.

Město Česká Kamenice je hlavním pořadatelem s tím, že dramaturgie je v gesci Svazu hudebníků ČR. Hodnocení orchestrů je náplní mezinárodní poroty s účastí zástupců z německé, polské, slovenské a maďarské strany. Předsedou poroty je Felix Slováček, za jehož vedení probíhají semináře pro vedoucí a dirigenty orchestrů.

hf
Zleva: krajská radní Jitka Sachetová, předseda komise pro zahraniční vztahy RÚK a starostka České kamenice Hana Štejnarová

hf
Orchestr Haná

ff

ff
Polský hornický orchestr Rudná

 

ff

ff
Orchestr ZUŠ z Chlumce nad Cidlinou

 

ff

 

ff
Orchestr Harmonie 1872 z Kolína

 

ff

 

ff
Dechový orchestr Pralinka

 

ff

ff

 

ff
Pro pořadatele festivalu byl připraven certifikát Rodinné stříbro

 

ff

 

ff
Radní Jitka Sachetová s předsedou Svazu hudebníků ČR Tomášem Mikulským

 

ff
Monsterkoncert

 

ff

ff

 

ff

ff

ff

 

ff

 

ff


 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.6.2018 / 18.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém