Orientační nabídka


 

Českokamenický sklad humanitární pomoci: Telefon 950 438 625

A
Za deset dní po opadnutí vody byly v České Kamenici už snad všechny z téměř šedesáti poničených obcí. Někteří starostové nebo členové obecních zastupitelstev přijeli jednou, jiní i vícekrát. V současné době tu uspokojí všechny požadavky, zatím toho bylo 500 tun.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 19. srpna 2010

Sklad humanitární pomoci pro obce postižené povodněmi a enormními přívalovými srážkami z počátku srpna je denně otevřen v České Kamenici. V ulici V zahrádkách je zařízení děčínského územního odboru Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS ÚK), které jinak slouží pro humanitární pomoc danou zákonem i v době, kdy povodně nejsou. Kdysi to byly sklady CO (civilní ochrany), už osmým rokem tu je sklad humanitární a při povodních, což je tady na Děčínsku stále častěji,  si odsud odvážejí obce postižené povodněmi vše potřebné.

   „Začali jsme fungovat naplno hned 7. srpna,“ říká mjr. Jaroslav Tábor, vedoucí  pracoviště ochrany obyvatel a krizového  a havarijního plánování. „Je tu všechno. Čisticí, úklidové,  hygienické a desinfekční prostředky, nářadí včetně koleček, patnáct druhů vysoušečů, které máme od krajského úřadu, HZS ÚK, z Jihočeského kraje, Základny logistiky v Olomouci i zapůjčené třeba od HZS Hlavního městě Prahy i odjinud. Sklad doplňujeme neustále v úzké součinnosti s pracovníky krizového řízení krajského úřadu, nechybějí pláštěnky, pytle na písek, balená voda a těch položek jsou opravdu stovky. Pomáhají nám nezištně i členové humanitárních a neziskových organizací, třeba ADRA, Český Červený kříž, Člověk v tísni, charitativní organizace a další.“ 

   Za deset dní po opadnutí vody byly v České Kamenici už snad všechny z téměř šedesáti poničených obcí. Nejen z Děčínska, ale také z Litoměřicka nebo až z Liberce. Někteří starostové nebo členové obecních zastupitelstev přijeli jednou, jiní i vícekrát. V současné době v České Kamenici uspokojí většinou všechny požadavky, další materiál si obce mohou vyzvednout i v pobočném skladu v Markvarticích.  Do poloviny tohoto týdne bylo od počátku srpna vyexpedováno ze zdejšího skladu humanitární pomoci přes pět set tun materiálu, nářadí, vody… Tři samotní zaměstnanci skladu by všechno v těchto dnech nezvládli, proto jim tu pomáhají členové jednotek Sboru dobrovolných hasičů z blízkého i vzdálenějšího okolí města a také směna profesionálů zdejšího Hasičského záchranného sboru.

   Sklad humanitární pomoci je v České Kamenici v ul. V zahrádkách č. 179. Je to pár set metrů za odbočkou na Kytlice ze silnice č. II/263 Č. Kamenice – Rumburk. Šipky ukazují: „Hasiči“. Telefon 950 438 625 nebo 724 178 833.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz


 

1
Českokamenický humanitární sklad pro pomoc obcím postiženým povodněmi

2

3
Vedoucím je tady mjr. Jaroslav Tábor

4

5
Pracovník obecního úřadu z Huntířova pan Karel Hejmalíček tu je už podruhé.

Všechny věci, které obce požadovala, tu dostal...

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 19.8.2010 / 19.8.2010 | Schváleno / Zrušeno: 19.8.2010 / 18.9.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies