Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Čeští rytíři ovládli hokejový turnaj v Kanadě

 
Hokejový turnaj Kanada
Český mládežnický hokej zanechal v zámoří opět nesmazatelnou stopu. V únoru se uskutečnil v kanadském Québecu 61. ročník turnaj International Pee-Wee. Česká republika dala dohromady tým Czech Knights, ve kterém byli zastoupeni také tři hráči z Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 1. června 2020
 

 
 

Na největším mládežnickém turnaji na světě a takzvaném neoficiálním MS kategorie 13 let získali kluci v kategorii Pee-Wee AAA (pro třináctileté a mladší) zlatou medaili. Tohoto úspěchu si nemohl nevšimnout hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který hráče i s jejich trenéry pozval na krajský úřad, kde jim všem poděkoval za vzornou reprezentaci. „To, že má náš kraj zastoupení už v těchto mládežnických kategoriích, může být velkým příslibem do budoucna směrem k seniorské reprezentaci,“ uvedl hejtman.

Současně v Kanadě startovaly další české hokejové týmy. Hrálo se dvacet kilometrů od Québecu ve městě Lévis. V nejvyšší kategorii AAA český tým turnaj vyhrál. Startovalo v něm sedm zástupců Ústeckého kraje. Tým vedli trenéři Trefný a Štěpánek. V kategorii AA pak naši získali stříbro. Z regionu tu hráli čtyři hráči.

Turnaj Québec (
kategorie AAA), výběr ČR - zlaté medaile. Za Ústecký kraj tři hráči (brankář z Litoměřic Tobiáš Tvrzník, útočník z Bíliny Václav Rajchl a útočník z Chomutova Vojtěch Čihař).

Turnaj Lévis (kategorie AAA), výběr ČR - zlaté medaile. Za Ústecký kraj sedm hráčů (Šimon Kříž, Filip Havlíček a Jan Trefný (všichni Louny), Vít Záhejský a Jaroslav Štěpánek ml. (oba Most) a Karel Sýkora (Litvínov).

Turnaj Lévis (kategorie AA) - výběr ČR - stříbrné medaile. Za Ústecký kraj čtyři hráči (Jan Vladař z Litvínova, Josef Chládek z Bíliny, Ivo Papadinec z Mostu a David Pospíšil z Ústí nad Labem.


V minulosti hrála na turnaji Pee-Wee řada velkých hokejových hvězd jako Sidney Crosby, Mario Lemieux či Wayne Gretzky (z Čechů například Dominik Kubalík, Michael Frolík či Jiří Tlustý). O turnaj je každoročně velký divácký zájem. Jen na finále s českou účastí se přišlo podívat deset tisíc diváků.

01
Mladí hokejisté na hejtmanství

02
Pro všechny byl turnaj v zámoří nezapomenutelným zážitkem

 

03
Úspěšní hokejisté s trenéry Štěpánkem a Trefným, manažerem Čihařem a hejtmanem Bubeníčkem

04
Zlaté medaile na prestižním turnaji v Québecu získalo i trio z regionu: zleva - Tobiáš Tvrzník, Václav Rajchl a Vojtěch Čihař  

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.6.2020 / 1.6.2020 | Zveřejnit od: 1.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém