Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklostezka Labe

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 350 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
1.4.2016Ústecký kraj představuje cykloturistickou nabídku na letňanském výstavišti
Sedmý ročník cyklistického veletrhu For Bikes probíhá od 1. – 3. dubna 2016 na letňanském výstavišti PVA EXPO Praha. Veletrh představuje novinky v nadcházející sezoně v oblasti cykloturistických regionů a cykloturistických spotřebních výrobků.
Ing. Lucie Dosedělová
11.3.2016Výherci výtvarné soutěže se sešli na Moldavě
Slavnostního vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, která byla jednou z akcí k letošnímu 130. výročí Moldavské horské dráhy, se přímo na Moldavě sešlo spolu se svými učiteli počátkem března přes padesát dětí z Ústeckého kraje.
Ing. Marie Logrová
19.2.2016Ústecký kraj se prezentuje na veletrhu Holiday World Praha 2016
Holešovické výstaviště hostí již 25. ročník prestižního veletrhu Holiday World, který je přehlídkou tuzemských regionů, cestovních kanceláří, turistických služeb a zahraničních vystavovatelů. Tradiční součástí je i expozice Ústeckého kraje. Při příležitosti krajské prezentace pokřtili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro cestovní ruch Jan Szántó a další významní hosté nového cykloprůvodce Labská stezka.
Mgr. Markéta Flochová
4.2.2016Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu v Drážďanech
Tradiční veletrh cestovního ruchu Reisemarkt Dresden 2016 přivítal poslední lednový víkend tisíce návštěvníků. Mezi vystavovateli nechyběl ani Ústecký kraj, který se veletrhu pravidelně účastní již od roku 2008. Letos se poprvé účastnil s vlastní expozicí (dříve jako součást stánku České republiky). Návštěvu druhého největšího veletrhu cestovního ruchu ve východním Německu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí a radní pro cestovní ruch Jan Szántó.
Mgr. Markéta Flochová
14.10.2015Oslavy výročí Ohře skončí v říjnu na soutoku
Celoroční oslavy řeky Ohře se uzavřou symbolicky v místech, kde řeka končí svou více než třísetkilometrovou pouť – v Litoměřicích na soutoku s Labem. Program na Střeleckém ostrově v sobotu 24. října ukončí rok, kdy Destinační agentura Dolní Poohří připomínala řadou akcí 1210 let od první písemné zmínky o Ohři.
Mgr. Markéta Flochová
12.10.2015Už ve středu zakončí letošní turistickou sezónu na Labské stezce
Destinační agentura České středohoří, o.p.s. ve spolupráci s Ústeckým krajem pořádá ve středu 14. října 2015 akci s názvem „Zakončení turistické sezóny na Labské stezce 2015“ v přístavišti (Velká Mlýnská) v Litoměřicích. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro celou rodinu, jízdu vláčkem či na večerní koncert Dana Bárty & En.Drua.
Ing. Lucie Dosedělová
12.10.2015Kontraktační veletrh cestovního ruchu v Ostródě v Polsku přinesl řadu pobídek ke spolupráci
Třetí ročník veletrhu TEE Expo Arena v polské Ostródě v kraji Warmia – Mazury přinesl řadu pozitivních novinek ve způsobu zprostředkování evropské turistické nabídky. Přednost dostala obchodní jednání touroperátorů s hoteliéry a naopak. Ústecký kraj prezentoval svou nabídku turistických atraktivit za účasti zástupců hotelů z nejnavštěvovanějších míst v kraji.
Mgr. Markéta Flochová
7.7.2015Láska a příroda: Ústecký kraj se představí na Expo 2015 v Miláně
Italské Miláno pro letošní rok hostí světovou výstavu Expo 2015, jejíž téma je Uživit planetu, energie pro život. Jedním ze 130 vystavovatelů je i Česká republika. Část bude patřit od 17. do 31. srpna Ústeckému kraji, který se představí se svou expozicí nazvanou Láska a příroda.
Mgr. Markéta Flochová
7.7.2015Nejnavštěvovanějším místem v Ústeckém kraji je Památník v Terezíně
Podle agentury CzechTourism, která každoročně sestavuje žebříček návštěvnosti turistických míst, se v loňském roce stal nejvíce navštěvovaným Památník v Terezíně. Zavítalo sem přes čtvrt milionu turistů. Na druhém místě se umístnil chomutovský zoopark a třetí Edmudova soutěska v Hřensku.
Mgr. Markéta Flochová
15.5.2015Podívejte se na reportáž o výpravě Českým středohořím na Prima Zoom
S Českým středohořím snese srovnání málokterá krajina na světě. Vyvřelé magmatické kužely dramaticky vystupují z poklidné Polabské nížiny, mraky nabité elektřinou plují nízko nad celým horizontem a propojují zemi a nebe v jeden expresivně laděný barevný obraz. Vrcholy kopců korunují majestátné zříceniny středověkých hradů. Za tím vším sem kdysi přijížděli takoví velikáni romantismu jako Johann Wolfgang Goethe, Ludwig Richter nebo Richard Wagner. A za inspirací, podmanivou krásou krajiny a neopakovatelnými západy slunce jsme sem mnoho let po nich vyrazili i členové expedice Lovci zážitků, jejichž výpravy vysílá Prima Zoom.
Ing. Lucie Dosedělová
13.5.2015Tak trochu jiná pozvánka do Ústeckého kraje
Autoři článku na serveru g.cz se rozhodli vtipně a s trochou ironie reagovat na negativní názory o Ústeckém kraji. S nadsázkou v textu a ilustračními fotografiemi upozorňují na krásy a lákadla našeho regionu. Autoři se článkem snaží přesvědčit o tom, že Ústecký kraj není jen komín vedle komínu či měsíční krajinou. Podívejte se sami. Jen při čtení článku opravdu nezapomeňte na svůj smysl pro humor.
Ing. Lucie Dosedělová
11.5.2015Do Ústeckého kraje zamířilo více turistů
Ústecký kraj od začátku letošního roku navštívilo oproti loňskému roku více turistů. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Za první tři měsíce se v hromadných ubytovacích zařízeních v našem kraji v porovnání se stejným obdobím roku 2014 zvýšil počet hostů i počet přenocování a to hned o jednadvacet procent. Do kraje přicestovalo 24 763 cizinců a 57 488 domácích hostů.
Ing. Lucie Dosedělová
14.4.2015Stop and Stay! Historie měst nás spojuje: Navštivte konferenci cestovního ruchu
Letos 29. a 30. dubna se koná již 7. ročník regionální konference cestovního ruchu "Stop and Stay" s podtitulem "Historie měst nás spojuje". Konference se uskuteční v prostorách Kulturního domu Střelnice v Kadani. Vyplněnou přihlášku, prosím, zašlete nejpozději do 20. dubna 2015.
Mgr. Markéta Flochová
31.3.2015Konference Stop and Stay letos zavítá do Kadaně
Regionální konference cestovního ruchu Stop and Stay se stěhuje dál proti proudu řeky Ohře, do královského města Kadaň. Sedmý ročník dvoudenní akce bude probíhat 29. a 30. dubna v kadaňské Střelnici. Motto letošního ročníku zní: Historie měst nás spojuje.
Ing. Lucie Dosedělová
27.3.2015Zahájení turistické sezony 2015 v Ústeckém kraji
Ústecký kraj v letošním roce směřuje své propagační aktivity ke dvěma stěžejním akcím, které se konají pod jeho záštitou. Podpora cestovního ruchu bude i nadále praktikována prostřednictvím čtyř destinačních agentur Ústeckého kraje, Českého Švýcarska o.p.s., Českého středohoří, Krušných hor a Dolního Poohří.
Ing. Lucie Dosedělová
5.3.2015Destinační agentura Krušné hory představí svůj program na rok 2015
Dne 24. března se setkají pracovníci turistických a informačních center na Klínech, kde bude představen program destinační agentury Krušné hory na rok 2015. Diskutovat se bude především o projektech týkajících se této oblasti. Destinační agentura se také prezentovala v lednu a únoru na veletrzích cestovního ruchu v Praze a Drážďanech.
Mgr. Markéta Flochová
3.3.2015Rok 2015 v Dolním Poohří bude rokem velkých výročí
Několik významných výročí si v letošním roce budou připomínat historická sídla v Dolním Poohří. Celý rok bude zámek Nový Hrad v Jimlíně návštěvníkům představovat svou 550 let dlouhou historii, v Žatci připomenou, že uplyne 750 let od udělení privilegií městu a Louny se sérií akcí připojí k celorepublikovým připomínkám výročí upálení Mistra Jana Husa. A slavit bude i samotná řeka Ohře.
Ing. Lucie Dosedělová
23.2.2015Ústecký kraj znovu zabodoval se svou expozicí na veletrhu Holiday World
Už od roku 2002 se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Letos v rámci veletrhu představitelé Ústeckého kraje a statutárního města Děčína spolu s královéhradeckými kolegy podepsali smlouvu o partnerství v marketingu mezinárodního produktu Labská stezka.
Ing. Lucie Dosedělová
29.1.2015Oslavy výročí řeky Ohře už mají své logo
Oslavy 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři, které budou probíhat v roce 2015 po celé délce toku, už mají své logo. Vytvořila ho studentka střední školy ze Štětí. Organizační tým již také představil termíny hlavních akcí oslav. Největší slavnost věnovaná řece Ohři se plánuje na červen do Kadaně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2015Cyklostezky Ústeckého kraje využívají tisíce lidí
Ústeckým krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek. Efektivnost vynaložených peněz na výstavbu cyklostezek je ověřována také prostřednictvím automatického monitoringu pohybu lidí po Labské cyklostezce a Krušnohorské magistrále. Sčítače jsou rozmístěny po celé délce dvou páteřních cyklostezek v Ústeckém kraji a objektivně monitorují pohyb cyklistů, bruslařů a pěších.
Mgr. Markéta Flochová
28.1.2015Ústecký kraj se představil v USA
Díky spolupráci Ústeckého kraje a česko-americké televize Czech American TV byly v prosinci 2014 odvysílány snímky Výlet z ptačí perspektivy a Brána do Čech, které ukazují turistické zajímavosti Ústeckého kraje. Snímky měly velký úspěch u krajanů s českým původem a zejména u diváků, kteří chtějí Českou republiku navštívit v následujících letech.
Mgr. Markéta Flochová
1.12.2014Ústecký kraj se bude prezentovat na EXPO Miláno 2015
Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal spolu s generálním komisařem účasti České republiky na světové výstavě EXPO Miláno 2015 Jiřím Potužníkem smlouvu o spolupráci. Ta zajistí Ústeckému kraji prostor pro vlastní prezentaci na této výstavě během dvou týdnů v srpnu 2015. Téma expozice Ústeckého kraje je Láska a Příroda.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.10.2014Veletrh Tour salon 2014 v Poznani potvrdil zvýšený zájem polských turistů o Ústecký kraj
Ústecký kraj v letošním roce rozšířil účast na veletrzích cestovního ruchu o polskou Poznaň. Statistiky, ale i poznatky provozovatelů turistických atraktivit a hoteliérů Ústeckého kraje ukázaly, že i letošním roce stejně jako vloni si polští turisté oblíbili nové destinace České republiky. Na Tour salonu se naši sousedé z Polska seznámili se čtyřmi krajskými destinacemi, a to Českým Švýcarskem, Českým středohořím, Krušnými horami a Dolním Poohřím.
Ing. Lucie Dosedělová
23.10.2014Krajské školy navázaly spolupráci v polském Okresu Ostroda
Zástupci páteřních středních škol Ústeckého kraje navštívili na základě Smlouvy o spolupráci mezi Okresem Ostroda v Polsku a Ústeckým krajem potencionální partnery pro výměnné pobyty studentů středních škol přímo v Ostrodě. Výsledkem třídenní návštěvy je jedna podepsaná smlouva o partnerství a dohoda mezi dalšími školami.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.10.2014Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 350 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém