Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 423 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 -16- 17  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.5.2011Vzhůru za krásami Ústeckého kraje – i v křesle na kolech!
Tipy na výlety se na nás s blížícím se létem hrnou ze všech stran a o to více to může mrzet ty, kteří by se rádi někam vydali, ale zdravotní hendikep jim to nedovolí. Brána do Čech nabízí spoustu tipů, kam se bez obav může vydat například vozíčkář. Na turistickém webu www.branadocech.cz si může každý nechat vyhledat tipy na výlety pro určitou cílovou skupinu: pro rodiny s dětmi, pro aktivní turisty, a také hendikepované.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2011Soubor map Ústeckého kraje vyhrál na mezinárodním festivalu map a průvodců TOURMAP 2011
Již po osmé se letos konal mezinárodní festival map a průvodců TOURMAP, který proběhl 12. - 15. května. Porotci v tomto ročníku posuzovali více než 700 turistických map a průvodců. V kategorii „Mapy a atlasy s turistickým obsahem českých krajů, regionů a obcí“ získal nový soubor map Ústeckého kraje první místo.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.5.2011Brána do Čech: startujeme velkou fotosoutěž!
Zaostřeno na Bránu – tak se jmenuje velká fotosoutěž, která startuje už tento týden! Máte svá oblíbená místa? Víte, kde se nafotí to, co by záviděl i profesionál? Chcete se podělit se svými zážitky z výletů? Lákají vás zajímavé ceny? Neváhejte a zaregistrujte se na www.branadocech.cz a pak už jen vkládejte fotografie, hlasujte a těšte se na výhru!
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2011Necelý rok poté aneb Mezná – Hřensko jede
Není déšť jako déšť a ty loňské přívalové nebyly žádný májový deštík. Srpnové povodně smetly vše, co bylo v cestě a jedna z postižených oblastí bylo koryto říčky Kamenice na jeho dolním toku, který každý zná jako „lodičky v Hřensku“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.5.2011Dvě ceny v soutěži EDEN putovaly do Ústeckého kraje
Pátý ročník prestižní soutěže o Evropskou destinaci nejvyšší kvality – EDEN 2011 zná vítěze. V rekordní konkurenci 26 přihlášených destinací z celé České republiky zvítězilo Slovácko s Baťovým kanálem. Za kraj bodovalo Žatecko s Chmelařským muzeem a Chrámem chmele a piva, oceněn byl i litoměřický destinační management.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.5.2011Piráti z Labibiku zajali ředitele Labské paroplavební společnosti
Zcela neočekávaně dopadla první plavba lodě Porta Bohemica 2 v letošní sezóně. Poklidnou plavbu po Labi z Litoměřic do Velkých Žernosek, které přál dobrý vítr a jarní slunce, narušili strašní piráti z Labibiku v čele se svým kapitánem Šek Berou. Vše ale mělo šťastný konec…
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.5.2011Žáci z Pirny přijedou na stáž na Krajský úřad
Ve druhé polovině května 2011 přijedou dva žáci z česko-německého gymnázia v Pirně na Krajský úřad do Ústí nad Labem, kde absolvují povinnou stáž. Jejich pracovištěm se na 14 dní stane odbor regionálního rozvoje, který spadá pod působnost radního Radka Vonky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.4.2011Šluknovsko se představí zástupcům cestovních kanceláří a médií
V roce 2011 na podporu cestovního ruchu v Ústeckém kraji pořádá agentura Czech Tourism ve spolupráci s Ústeckým krajem tři novinářské cesty (press tripy), které jsou určené pouze pro zástupce cestovních kanceláří a zástupce médií. Šluknovsko se představí 4. 5. 2011 na prvním z nich v jarním kabátě.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2011Cestovatelský časopis Všudybyl: Brána do Čech – Ústecký kraj
Časopis pro podporu průmyslu cestovního ruchu Všudybyl představil ve svém posledním vydání projekt Ústeckého kraje k rozvoji cestovního ruchu „Brána do Čech“. Rozhovor pro časopis poskytl radní pro cestovní ruch Ústeckého kraje Radek Vonka v Litoměřicích, kde se v březnu konala konference o regionálním cestovním ruchu „Stop and Stay“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2011Chrám chmele a piva v Žatci ve finále soutěže EDEN
Pátý ročník prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN zná své finalisty. Ústředním tématem letošního ročníku je obnova hmotného dědictví. Do soutěže se zapojily destinace, jež na svém území přebudovaly bývalé továrny, pivovary, vojenské skanzeny, či úzkokolejky na turistické atraktivity. Z rekordního počtu 26 přihlášených zvolila osmičlenná porota pět destinací, které postupují do finále. Ve hře tak zůstávají Králický Sněžník, Mikroregion Kahan, destinace Orlické hory a Podorlicko, Slovácko a Žatecko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.3.2011Plánujete dovolenou? Leťte z drážďanského letiště!
Ve středu 30. 3. 2011 představilo letiště Dresden International v ústeckém hotelu Vladimir na tiskové konferenci svůj letní letový plán včetně výhodných nabídek a novinek pro české turisty. Za drážďanské letiště hovořili jednatel Dr. Michael Hupe a vedoucí PR a marketingu Petra Siebert, na jejichž pozvání se konference zúčastnil i radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.3.2011Brána do Čech na konferenci Stop and Stay
Třetí ročník konference o regionálním cestovním ruchu Stop and Stay s letošním mottem „Nevymýšlejte vymyšlené“ proběhl ve dnech 24.-25.3.20011 v nově zrekonstruovaném Gotickém hradu v Litoměřicích.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2011Ústecký kraj oslovil německé turisty
V Berlíně proběhl pod záštitou České centrály cestovního ruchu Czechtourism tradiční veletrh cestovního ruch ITB Berlin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Hnědé cedule navigují turisty
Projekt s názvem „Kulturně turistické značení na dálnicích a silnicích Ústeckého kraje“, který přinese známé hnědé cedule informující o památkách a zajímavostech v celém Ústeckém kraji, v těchto dnech končí osazováním posledních z nich. Smyslem těchto cedulí je propagovat turistické cíle, upozornit na ně při průjezdu danou oblastí a zkvalitnit tak orientaci nejen návštěvníků, ale i místních obyvatel.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Letiště Dresden International: Další možnost prezentace Ústeckého kraje
Mezinárodní letiště v Drážďanech, Dresden International, oslovilo Ústecký kraj s nabídkou vzájemné užší spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Drážďany navštívil včera radní Ústeckého kraje Radek Vonka.
Mgr. Zbyněk Šebesta
16.3.2011Labská stezka – vítáme jaro na kole
Deset dní po astronomickém příchodu jara, tedy ve čtvrtek 31. 3. 2011, proběhne slavnostní otevření dalšího úseku Labské cyklostezky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.3.2011Jarní rozhlédnutí z Kohoutu
Do rodiny zpřístupněných turistických rozhleden na Děčínsku se 16.4.2011 v 10:00 slavnostně vrátí opravená rozhledna Kohout v katastru obce Valkeřice, poblíž Benešova nad Ploučnicí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.3.2011Turistický spolek Saské Švýcarsko oslavil 20. narozeniny
V sobotu 5. 3. 2011 oslavil Turistický spolek Saské Švýcarsko (TSSŠ) jubilejní 20. výročí od svého založení. Jedná se o první turistický spolek založený v Sasku po roce 1989. Jeho náplní je veškerá činnost související s cestovním ruchem v této lokalitě a samozřejmě spolupráce s Českým Švýcarskem na naší straně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Dolní Poohří – poslední stavební kámen Brány do Čech – se dočká své destinační agentury
V souvislosti s novou strategií a managementem cestovního ruchu v Ústeckém kraji vznikají postupně čtyři destinační agetury. Brána do Čech, průvodní projekt nové strategie, dělí území kraje na čtyři turistické regiony: České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. Každá z oblastí má, nebo bude mít destinační agenturu jako hlavní manažerskou jednotku pro veškeré aktivity související s cestovním ruchem v dané oblasti. V této chvíli pracují nebo jsou krátce po založení destinační agentury České Švýcarsko, Krušné hory a České středohoří.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Rozvoj kraje: Představitelé Ústeckého kraje se sešli s místními akčními skupinami
Představitelé kraje se dne 15. 2. 2011 setkali se zástupci místních akčních skupin (MAS). Krajské sdružení Národní sítě MAS ČR v Ústeckém kraji na společném setkání s radním pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radkem Vonkou a vedoucí odboru regionálního rozvoje Zuzanou Kadlecovou prodiskutovali svou činnost za uplynulý rok.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.2.2011Brána do Čech: veletrh cestovního ruchu v Hamburku zahájen
Ve středu 9. února byl zahájen veletrh cestovního ruchu „Reisen Hamburg 2011“. Ústecký kraj se v Hamburku bude až do neděle 13. února prezentovat na vlastním stánku pod záštitou CzechTourismu. Naším hlavním motivem je projekt Ústecký kraj – Brána do Čech.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.2.2011Ústecký kraj na veletrzích v Hamburku a v Praze
Podporovat rozvoj cestovního ruchu a nabízet turistům i odborníkům a touroperátorům nejzajímavější místa našeho kraje, to je smyslem prezentace Ústeckého kraje na řadě tuzemských i zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Tento týden budeme v Hamburku a v Praze!
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.2.2011Mladí hokejisté z Ústí nad Labem a Drážďan zahájili zápasem přeshraniční projekt
V rámci programu Cíl3 „Přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko" byl v neděli 30. 1. 2011 slavnostně zahájen projekt "Ze středového kruhu kluziště na obě strany hranice a možná i dále".
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2011Brána do Čech na veletrhu v Drážďanech
Nedávno se projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu a turistiky Brána do Čech prezentoval na brněnském veletrhu REGIONTOUR 2011, kde získal ocenění za nejlepší webový portál, a už zamířil na další. Tentokrát se krásy našeho regionu představují v Drážďanech, kde se veletrh koná tento víkend od 28. do 30. ledna. Prohlédněte si fotografie.
Mgr. Alena Tichá
27.1.2011Ústecký kraj a Lázně Teplice: Udělali jsme další významný krok k podpoře rozvoje turismu
Ústecký kraj navázal ještě užší spolupráci s klíčovým subjektem cestovního ruchu – Lázněmi Teplice a. s. Radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka na schůzce s generálním ředitelem lázní Radkem Popovičem domluvili řadu důležitých a konkrétních kroků.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 423 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 -16- 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém