Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Cestující poprvé vyzkoušeli moderní vlaky do Žitavy

 
1
Cestující z Ústeckého a Libereckého kraje mohli v sobotu poprvé vyzkoušet nové vlaky Trilex, které od neděle jezdí na frekventované trati z Liberce přes Hrádek nad Nisou a Žitavu do Varnsdorfu. Veřejnou soutěž na zajištění dopravy na této trati vypsaly společně Liberecký a Ústecký kraj a německý dopravní svaz ZVON.
 

 
 

Tisková zpráva z 13. prosince 2010

Výhercem se stala německá dopravní společnost Vogtlandbahn ze skupiny Arriva, která bude na trati jezdit příštích deset let. Ta vypravila v sobotu několik propagačních vlaků, které využily desítky lidí k cestě za vánočními nákupy do německé Žitavy. Všichni si pochvalovali komfort cestování v nízkopodlažních klimatizovaných jednotkách Siemens Desiro.

První prezentační jízdy se zúčastnili také zástupci obou krajů na české straně hranice. Na nádraží v německé Žitavě pak na všechny čekalo slavnostní přivítání místního primátora a německých provozovatelů, kteří si předali symbolický štafetový kolík pro obsluhu cestujících na této trati.

S příchodem nového dopravce se výrazně zvýší kvalita dopravy. Nový provozní koncept připravený v rámci spolupráce objednatelů zahrnuje i podstatné zlepšení parametrů propojení Varnsdorfu s Libereckem v pravidelných intervalech. Provoz nabízený novým dopravcem je pro Ústecký kraj ekonomičtější a nově nabízená kvalita dále předpokládá růst počtu cestujících a snižování ztráty.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

           

1

2
Přivítání cimbálovkou na nádraží v Chrastavě, zprava vedoucí odboru dopravy Libereckého a Ústeckého kraje Stanislava Jakešová a Jindřich Franěk a chrastavský starosta

3

4
Štafetový kolík

5

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 13.12.2010 / 13.12.2010 | Účinnost do: 31.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém