Orientační nabídka


 

Cestující se mohou těšit na zlepšení v rámci cestování po kraji

001
V prosinci se mění jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje. Nově bude dopravu na železnici zajištovat sedm dopravců. Ve všech vlacích na území kraje budou platit integrované papírové i elektronické jízdenky Dopravy Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 2. října 2019
 

 
 

Při cestách po kraji cestující využijí jen tarif DÚK jak v železniční, tak autobusové dopravě. Při cestě mimo kraj nebo odjinud do Ústeckého kraje bude cestujícím vydán jízdní doklad podle Tarifu Českých drah, a to i za úsek do cíle cestujícího v Ústeckém kraji. 

 

„Tarify se pro příští rok nemění. Cestující mohou dál využívat řadu výhod integrovaného tarifu DÚK. Cestování na krajský tarif je většinou levnější a navíc zahrnuje MHD ve městech. Integrovanou jízdenku Dopravy Ústeckého kraje mohou cestující využít nejen při své cestě vlakem, ale také na městské hromadné dopravy v jednotlivých městech. Jsme také rádi, že se po třech letech podařilo s Českými drahami vyjednat, že budou na území kraje uznávat čipové karty Dopravy Ústeckého kraje, protože s nimi se cestujícím z tarifu DÚK nabídne sleva 10 % z běžného jízdného,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. „Tímto bychom chtěli reagovat na některé nepřesné informace týkající se cestování po kraji a vydávání jízdenek,“ dodává Komínek. Nově kromě ČD budou čipové karty DÚK číst i všichni noví železniční dopravci a nově též MHD v Ústí nad Labem.

Města, kde je již zaintegrována městská hromadná doprava a lze v ní využívat jízdenky DÚK – Děčín, Varnsdorf, Teplice, Bílina, Chomutov, Jirkov, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Most a Litvínov. Cenu jízdenky DÚK je možné zjistit na tarifním počítadle na www.dopravauk.cz.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2019 / 2.10.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém