Orientační nabídka


 

Chceme řešit sociálně vyloučené lokality, říkají starostové z kraje

Pravidelná čtvrtletní setkávání s místními starosty a vedením kraje, to přislíbil ředitel odboru sociální integrace MPSV David Beňák na setkání regionálních politiků, kde se probíraly potřeby obcí zatížených sociálním vyloučením. Setkání volně navázalo na návštěvu ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva z 23. listopadu 2022
01
 

 
 

Na krajském úřadě se sešlo cca 35 zástupců měst a obcí, které se s těmito problémy dlouhodobě potýkají a chtějí je systematicky řešit. V úvodu je přivítal hejtman Jan Schiller, jednání vedl a řídil 1. náměstek Jiří Kulhánek, který má sociální oblast včetně sociálně vyloučených lokalit ve své gesci.

„Cílem je vést dialog s regiony nejvíce postiženými sociálním vyloučením, naslouchat jejich potřebám a hledat řešení. Odcházíme s mnoha připomínkami či tipy, čím se zabývat. Jedním z nejdůležitějších témat je boj s obchodníky s chudobou, posuzujeme data pro přípravu skutečně odpovídající cenové mapy nájmů, kterou by města mohla využívat k regulaci tohoto byznysu,“ řekl po jednání David Beňák, ředitel odboru pro sociální integraci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Ministerstvo sbírá podněty také v Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Kromě boje s obchodníky s chudobou se mluví o bezpečnosti (vznik dětských gangů), předčasnému odchodu dětí ze vzdělávacího systému, motivačním programům pro smysluplné trávení volného času či zaměstnávání lidí dlouhodobě obtížně umístitelných v rámci trhu práce. Ministerstvo aktuálně připravuje a analyzuje podklady pro skutečně relevantní mapu místních nájmů, mohla by být využitelná přibližně za rok.

„Podstatné je, že takové setkání se odehraje znovu za tři měsíce. Dojde k rekapitulaci, co se povedlo splnit či vylepšit, řekneme si, co nejde, proč a jaké podmínky musíme naplnit. Věřím, že pokud budeme takto systémově pokračovat, přinese to konečně konkrétní posun, na který náš kraj roky čeká,“ uzavřel 1. náměstek Jiří Kulhánek.

3
Hejtman Jan Schiller, 1. náměstek Jiří Kulhánek a  David Beňák z MPSV

2
1. náměstek hejtmana Jiří Kulhánek

1
Starostové na konferenčním sále krajského úřadu

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 23.11.2022 / 23.11.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém