Orientační nabídka


 

Chcete začít se sociálním podnikáním? Na ICUKu vám poradí

Tento týden se v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje slavnostně otevřelo poradenské místo „SPoint – Brána do světa sociálního podnikání“. Jedná se o druhé poradenské a konzultační centrum pro sociální podnikání v České republice. První vzniklo jen pro Prahu a Středočeský kraj.
Tisková zpráva ze 14. června 2023
Slavnostní otevření poradny v ICUK
 

 
 
„SPoint představuje klíčový krok v podpoře a propagaci sociálního podnikání v našem regionu. Místo, kde podnikatelé a občané mohou získat nejen rady a konzultace, ale také vzdělání a osvětu v oblasti sociálního podnikání. Věřím, že tato iniciativa přispěje k rozšíření povědomí o sociálním podnikání, podpoří existující sociální podniky a pomůže novým podnikům vzniknout,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, který nad akcí převzal záštitu.

SPoint Ústeckého kraje bude zajišťovat bezplatné poradenství a konzultace, vzdělávání a školení, dále bude nabízet možnost spolupráce při propagaci sociálního podnikání, poskytovat informace o finančních zdrojích, přinášet možnost networkingu a sdílení zkušeností a podporovat inkubaci nápadů pro sociální podnikání.

„Otevřením centra chceme dát najevo, že sociální ekonomika je nejen otázkou podnikání, ale také představuje unikátní propojení ekonomické efektivity a sociálního dopadu. Je to o podnikání, které přináší konkrétní přínos pro komunitu a pro konkrétní lidi na trhu znevýhodněné. SPoint je důkazem, že chceme aktivně podpořit a propagovat sociální podnikání, protože i to je cesta k rozvoji regionu,“ uvedl Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje.

Pro zájemce bude SPoint otevřen každý čtvrtek od 8.00 do 15.00 hodin přímo v budově ICUK Space Hradební v Ústí nad Labem. "Podtitul SPointu Brána do světa sociálního podnikání hezky vystihuje hlavní myšlenku vytvoření tohoto poradenského místa. Našim posláním je poskytnout komplexní konzultační a poradenské služby pro zájemce o sociální podnikání i pro již zavedené sociální podniky. Chceme vytvořit prostředí, kde se budou podnikatelé v této oblasti učit, růst a navzájem se inspirovat," sdělila Lenka Macková, koordinátorka SPointu Ústeckého kraje. 

Další poradenská místa mají být otevřena v červenci tohoto roku v Olomouckém, Moravskoslezském, Jihočeském a Pardubickém kraji. V dalších regionech se připravují. Kromě SPointů je v přípravě vznik Institutu sociálního podnikání, jehož úkolem bude vytváření systémového řešení vzdělávání v oblasti sociálního podnikání. 

Iniciátoři otevření poradenského místa pro sociální podnikání
Iniciátoři otevření poradenského místa pro sociální podnikání

Účastníci otevření SPointu
Účastníci otevření SPointu

  
Zodpovídá: Mgr.et Bc. Ondřej Nitsch
Vytvořeno / změněno: 14.6.2023 / 14.6.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém