Orientační nabídka


 

Chci rozhýbat děti v našem kraji, přeje si učitel tělesné výchovy Ondřej Pospíšil

Pohyb
Ondřej Pospíšil má sport rád. Kromě jeho záliby v kulturistice a toho, že učí tělesnou výchovu na 2. stupni ZŠ a MŠ Polepy (v této době pouze distančně), pořádá ve svém volnu on-line cvičení zdarma pro děti a jejich rodiče. Aspoň touto prospěšnou aktivitou by chtěl mimo jiné zmírnit neúprosné statistické údaje o tom, že Češi patří mezi nejtlustší národ na světě.
Tisková zpráva ze dne 11. března 2021
 

 
 

Ondřeji, trénujete děti on-line formou. Kdy vás to napadlo?
Tato myšlenka mě napadla jednou večer v posteli, když jsem usínal. Je pravda, že jsem nad myšlenkou udržet děti ve sportu přemýšlel už dlouho, a nakonec z toho vyšlo toto on-line cvičení zdarma nejen pro děti z Litoměřicka. Máme také několik rodin po celé ČR. K dnešnímu dni je nás už přes 700 rodin.

Byl impuls i ten, že jste učitel tělesné výchovy?
Samozřejmě. Jako učitel tělesné výchovy i jako osobní trenér jsem měl i několik svých on-line pohybových hodin. Největším impulsem je stále myšlenka rozhýbat děti v celém našem kraji.

Jakou máte od dětí zpětnou vazbu?
Zpětná vazba je neuvěřitelná. Hned po ukončení první on-line lekce bylo do pěti minut na naší facebookové stránce Mladí Supersportovci (Bogi-sport) téměř 100 fotografií a videí, jak děti cvičily. Což pro mě byla až dojemné. Rodičům není lhostejné, že se děti nehýbají a že přišly o svoje kroužky, ale podporují je v pohybu. Nejdůležitější je právě ta podpora od rodičů.

Chcete po rozvolnění otevřít v Litoměřicích sportovní kroužek pro děti. Jakou máte vizi?
Vize je jednoduchá. Udělat z Litoměřic sportovní město. Před třemi lety vznikl projekt Bogi-sport - všeobecná sportovní přípravka, kterou dostaneme po ukončení opatření do Litoměřic, kde se budou děti od 4 do 12 let učit základům gymnastiky, atletiky, míčových her, plavání, zdravotnímu cvičení a mnoho dalšího, aby se po ukončení naší přípravky mohli rozhodnout, jaká bude jejich specializace ve sportu.

Jak důležitý je pro děti (a vlastně i pro dospělé) v této době pohyb?
Pohyb je nedílnou součástí našich životů. Pohyb nám nejen zlepšuje imunitu, ale pohybem také předcházíme obezitě a cukrovce. Také nám zlepšuje náladu a pozitivní myšlení.

Co byste doporučil lidem, kteří mají sedavé zaměstnání – nějaké tipy na časově nenáročné cvičení.
Zajímavá otázka. Opravdu je to individuální. Doporučil bych však nějaký rychlý pohyb na prokrvení periferií, což je velmi prospěšné pro kardiovaskulární oběh. A pak lehké protáhnutí, chcete-li strečink či jógu.

Závěrem bych rád vyzval všechny rodiče, aby nezapomínali, že pohyb léčí a pomáhá.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.3.2021 / 11.3.2021 | Zveřejnit od: 11.3.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém