Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Chemické Fórum Ústeckého kraje 2020 v praxi – kraj spolupracuje s chemickými firmami z našeho regionu

 
logo
V období pandemie koronaviru se také Ústecký kraj potýká s nedostatkem ochranných prostředků. Dodávky z Ministerstva zdravotnictví i Ministerstva vnitra nejsou pro region dostatečné. Kraj proto vyvíjí maximální úsilí, aby tyto potřeby zajistil vlastní cestou.
Tisková zpráva ze dne 24. března 2020
 

 
 

Dnes, tj. 24. března 2020, se měl konat další ročník Chemického fóra Ústeckého kraje. Realita nám bohužel neumožnila toto setkání odborníků, představitelů veřejné správy, podnikatelů i zástupců akademické sféry, realizovat. Při svém úvodním slově v rámci loňského ročníku hejtman Oldřich Bubeníček laickou i odbornou veřejnost ubezpečil, že chemie bude nadále předmětem zájmu vedení kraje.

Tato kooperace se našemu regionu nyní v dobrém vrací. V rámci nadstandartní spolupráce jsme již odebrali deset tisíc litrů lihového dezinfekčního prostředku AntiCovid od společnosti ENASPOL. AntiCovid zaručuje likvidaci virů Covid-19, které způsobují současnou pandemii, kvůli níž vláda České republiky i další země vyhlásily během března nouzový stav a řadu mimořádných opatření. K dispozici ho dostanou příspěvkové organizace Ústeckého kraje, obce a složky Integrovaného záchranného systému. Dále jsme od ústecké společnosti Spolchemie dostali darem chloran sodný, určený také k desinfekci. V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s firmami produkujícími materiály z nanovláken, např. firmou NANOLOGIX z Českého Jiřetína a firmou Nanotex Group z Litvínova – dodávají nám respirátory a nanotextilii pro roušky.

K významu chemického průmyslu, který v dnešní době tvoří dominantní část hospodářského potenciálu našeho regionu, se vyjádřil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček v příloze časopisu vydaném Okresní hospodářskou komorou Most TEMA SPECIÁL na téma CHEMICKÉ FORUM ÚSTECKÉHO KRAJE 2019. Zde mj. uvedl: „Je to právě chemie, která do našeho světa posílá produkty každodenní spotřeby a je to ta samá chemie, která má obrovský potenciál k tomu těchto produktů jako již odpadu se tzv. zbavit a jako druhotnou surovinu využít. Skutečnost, že v našem kraji jsou mozky schopné působit ve špičkových nanotechnologiích, které do chemie bezesporu patří, jsou skvělou vizitkou.“

Více o chemii se dozvíte v časopise TEMA SPECIÁL, který naleznete zde: http://www.ohk-most.cz/wp-content/uploads/2019/06/TEMA_2019_speciál_Chemické-fórum.pdf

 

Předchozí tiskové zprávy v této věci:

Ústecký kraj zajistil ozónové čištění vozů
Na Krizovém štábu Ústeckého kraje a Radě Ústeckého kraje se řešily desinfekce, roušky, doprava i odběrová místa

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2020 / 24.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém