Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Chomutovští středoškoláci zapojili děti ze základních škol do odborného výcviku

 
Projektové dny Chomutov
Vybrat si správně budoucí povolání je jistě důležitý moment v životě mladého člověka. Ve snaze poradit a ulehčit žákům končícím základní vzdělávání řešení této otázky, nabídla Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, středisko Kadaň žákům základních škol na Chomutovsku vyzkoušet si jeden den na odborném výcviku.
Tisková zpráva ze dne 11. prosince 2018
 

 
 

Tuto možnost využilo pět základních škol z Kadaně, Klášterce nad Ohří a Vejprt. Celkem se s praktickým vyučováním oborů vzdělání kadeřník, prodavač, kuchař-číšník, strojní mechanik, obráběč kovů, zahradnické a zednické práce seznámilo více než 120 žáků osmých a devátých tříd. 

Žáci základních škol v doprovodu svých učitelů pozorovali práci žáků chomutovské školy a také si sami vyzkoušeli některé činnosti, např. výrobu kovového knoflíku, výrobu vánoční ozdoby nebo balení dárku. Žáci Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov – budoucí kadeřnice a kadeřníci potom zájemcům obarvili vlasy a vytvářeli účesy. Na pracovišti oboru vzdělání kuchař-číšník mohli návštěvníci ochutnat výrobky místních žáků, prohlédnout si slavnostně prostřené stoly či pokusit se ozdobně poskládat ubrousek.

V závěru každého projektového dne se konala krátká beseda o možnostech studia na škole s vedoucím střediska. Návštěvníkům – žákům základních škol – se tato akce líbila a podle názoru jejich učitelů jim tento den pomůže při volbě vhodného oboru vzdělávání na střední škole.

01
Žáci z posledních ročníků základních škol na Chomutovsku si na jeden den vyzkoušeli, jaké to bude, až budou na střední škole.

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.12.2018 / 11.12.2018 | Zveřejnit od: 11.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém