Orientační nabídka


 

Čínští podnikatelé se zajímali o zónu Triangle

11
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnilo počátkem tohoto týdne setkání s potenciálními investory z čínského města Hangzhou. Delegaci přivítal náměstek hejtmanky Arno Fišera. Hosté se seznámili s možnostmi spolupráce a investování v Ústeckém kraji a prohlédli si rovněž strategickou průmyslovou zónu Triangle na Žatecku.
 

 
 

Tisková zpráva ze 14. 9. 2010

 

 

Náměstek hejtmanky Arno Fišera vyjádřil potěšení, že čínští podnikatelé projevili zájem o spolupráci s Ústeckým krajem, který nedávno uzavřel deklaraci o spolupráci s čínskou provincií Anhui. „Do strategické zóny Triangle míří i americká společnost Solar Turbines, s níž kraj uzavřel smlouvu v letošním roce,“ uvedl Arno Fišera.

Vedoucí čínské delegace paní Li Ling, ředitelka kanceláře pro zahraniční obchod a ekonomickou spolupráci města Hangzhou představila podnikatelské prostředí v Číně. Průmyslové zóny v blízkosti města Hangzhou jsou v podstatě naplněny, a proto město podporuje místní podnikatele k investování v Evropě. „Česká republika je pro investování středem našeho zájmu. Vítáme proto, že se otevírají možnosti spolupráce právě s Ústeckým krajem,“ dodala ředitelka Li Ling.

Prezentace investičních možností v našem kraji byla dalším bodem setkání. Nabídka se zaměřila zejména na průmyslovou zónu Triangle a na její potenciál využití. Zóna je připravena přijmout investory prakticky ze všech průmyslových odvětví, je zde vybudována potřebná infrastruktura. Při získávání investorů spolupracuje Ústecký kraj s Ministerstvem průmyslu a obchodu a jeho agenturou CzechInvest. Čínští hosté se zajímali o možnosti získání investičních pobídek a o potenciál pracovních sil.

V diskuzi zdůraznila ředitelka Li Ling ze zahraniční kanceláře města Hangzhou, že čínské investory láká dobrá poloha a vybavenost zóny Triangle. Její úřad proto bude podporovat přilákání investorů do této oblasti. Nabídla, aby Ústecký kraj prezentoval průmyslovou zónu Triangle na veletrhu investičních příležitostí v Číně a pozvala představitele kraje k návštěvě Hangzhou.

Do zápisu do pamětní knihy paní Li Ling uvedla přání, aby se navázané kontakty prohloubily a vyústily v konkrétní spolupráci v podnikatelské oblasti. Zástupci města Hangzhou rovněž projevili zájem uzavřít s Ústeckým krajem memorandum o spolupráci.

1
Jednání s potenciálními investory z Číny na Krajském úřadu Ústeckého kraje.

2
Ředitelka kanceláře pro zahraniční obchod a ekonomickou spolupráci města Hangzhou, paní Li Ling, při zápisu do pamětní knihy.

3
Náměstek hejtmanky Arno Fišera předal při prohlídce průmyslové zóny Triangle paní ředitelce Li Ling upomínku na návštěvu zóny.

4

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.9.2010 / 14.9.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies