Orientační nabídka

Citová porazila Bytyqi a je novou sportovní královnou Ústeckého kraje

Sportovec ÚK 2019
Lounská aerobička Adéla Citová obhájila loni na světovém šampionátu zlatou medaili v singlu, stříbrná byla ve dvojicích a tyto famózní úspěchy ji poprvé v historii katapultovaly na trůn pro novou královnu sportu v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2020

Vítězka si cenu na Větruši osobně převzala z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky. „Ocenění si vážím, je pro mě motivací do další práce,“ řekla vítězka na slavnostním večeru ankety, kterou vyhlašuje regionální Deník ve spolupráci s Českou unií sportu.

Citová na pomyslném trůnu vystřídala ústeckou profesionální boxerku Fabianu Bytyqi, která se však stala Hvězdou Deníku. „Děkuji za vaše hlasy. Moc mě mrzí, že tu nemůžu být s vámi, ale zrovna asi dobíhám Olympijský běh na Miladě. Jsem v přípravě na nadcházející zápas, který se, doufám, uskuteční,“ vzkázala v sále prostřednictvím předtočeného videa světová šampionka.

Druhá v celkovém pořadí skončila další plavecká hvězda a několikanásobná dřívější vítězka Simona Kubová Baumrtová. V roce 2019 se chomutovská závodnice stala šestinásobnou mistryní České republiky, na mistrovství Evropy obsadila třikrát 5. místo a stala se nejúspěšnější členkou české výpravy. Na MS v Koreji obsadila 9. místo na 100 metrů znak.

Pro pomyslný bronz si mezi jednotlivci dojel pilot roudnické stáje Buggyra Adam Lacko. Bývalý evropský šampion v tahačích vstoupil do loňské sezony ME se zcela novým speciálem VK50 a opět z toho bylo celkové pódiové umístění, tentokrát s bronzovým nádechem.