Orientační nabídka


 

Členové regionální stálé konference doporučili k realizaci další dva strategické projekty

V prostorách Inovačního centra ÚK proběhlo 46. zasedání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK), během kterého byly projednány další dva strategické projekty z Operačním programu Spravedlivá transformace (OPST) - Zavádění vodíkové mobility ve městě Ústí nad Labem a GET CENTRUM UJEP.
Tisková zpráva ze dne 24. dubna 2024
01
 

 
 
Zástupci nositelů strategických projektů zodpověděli dotazy ze strany členů pléna i zástupce Státního fondu životního prostředí, který tlumočil stanovisko Mezirezortní expertní skupiny. Oba projednávané projekty byly ze strany RSK ÚK doporučeny k realizaci. Stanovisko členů bude součástí projednání na Výběrové komisi Ministerstva životního prostředí, která bude mít v podpoře obou projektů finální slovo. 

Oba projekty vnímám jako zásadní pro posun kraje v rozvoji vodíkového hospodářství. Zároveň oba povedou k zatraktivnění kraje z hlediska zkvalitnění životních podmínek. Systém provozování vodíkových autobusů a vybudování potřebné infrastruktury v Ústí nad Labem je v rámci ČR unikátní. Rovněž přístup UJEP k významnému rozšíření studijních programů v souladu s budoucími potřebami v rámci území je přesně to, co v rámci transformace regionu potřebujeme,“ sdělila radní Ústeckého kraje pro oblast přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková.

Více informací o strategických projektech OPST naleznete na stránkách RSK ÚK.

01
Na ICUK proběhlo jednání Regionální stálé konference Ústeckého kraje

 

02
Předsedou RSK ÚK je hejtman Jan Schiller, vedle něj na snímku vpravo náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a krajská radní Iva Dvořáková

 

03
Zástupci Dopravního podniku města Ústí nad Labem a Hospodářské sociální rady Ústeckého kraje

 

 
Zodpovídá: Adéla Pašek
Vytvořeno / změněno: 25.4.2024 / 25.4.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém