Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Členové výboru pro kulturu a památkovou péči navštívili Oblastní muzeum v Chomutově

 
ikona
Členové výboru v čele s předsedou Vlastimilem Skálou si prohlédli významné muzejní sbírky, muzeum má ve správě druhou nejrozsáhlejší kolekci muzejní povahy v rámci Ústeckého kraje. Sbírka miniatur je unikátní, obdobnou má holandská královská rodina.
Tisková zpráva ze dne 2. února 2021
 

 
 
„Jsme rádi, že Ústecký kraj předal ze svého majetku do správy muzea jeden z objektů, který bude od roku 2022 sloužit jako depozitář. Tím se zlepší stávající situace uložení vzácných artefaktů a z nevhodných míst, což je například depozitář archeologie na půdě, se exponáty přestěhují do odpovídajících prostor,“ říká ředitelka muzea Markéta Prontekerová.

Vladimír Drápal, místopředseda výboru, obdivoval audiovizuální projekt Underground a bigbít na Chomutovsku. Úniková hra „Únik z totality“ spolu s dalšími projekty neformálního vzdělávání muzeu přinesla výrazné zvýšení návštěvnosti.

Při diskuzi řešili účastníci témata související s muzejní praxí, například personalistiku a problematiku lidských zdrojů. „Velmi mne potěšila odbornost zaměstnanců, kteří plní úkoly nad rámec svých povinností a s obrovským nadšením, což je deviza, která se nedá vyčíslit,“ pochválil zaměstnance muzea předseda výboru Skála.  

„Ani Covid nás nezastaví. Letos chystáme projekt detektivní hry pro děti. V nejbližších dnech bude v muzeu zahájena instalace výstavy, která je výstupem významného kulturního projektu Ústeckého kraje s názvem 'Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří', realizovaného v rámci přeshraniční spolupráce z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ doplnila závěrem ředitelka Prontekerová.

Prohlídka
Prohlídka depozitáře

 

Miniatura na slonovině
Miniatura na slonovině

Depozitář_web.jpg
Depozitář

Historická cukrárna aneb mlsání za první republiky_web.jpg
Výstava historická cukrárna aneb mlsání za první republiky

 

Otisk dlaně exprezidenta Václava Havla
Otisk dlaně exprezidenta Václava Havla

50 let chomutovských bílých andělů
50 let chomutovských bílých andělů

 

 
Zodpovídá: Věra Říha
Vytvořeno / změněno: 2.2.2021 / 2.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém