Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Co čeká návštěvníky na víkendovém mistrovství na račické Labe aréně

 
Synek
Už tento víkend se v Labe aréně v Račicích uskuteční jedna z největších letošních sportovních akcí v celé ČR – Mistrovství Evropy ve veslování. Celkem na kanál vyrazí 212 posádek ze 34 zemí. Nejnabitější disciplínou bude mužský skif s Ondřejem Synkem, kterého vyzve dalších 22 soupeřů. Račická Labe aréna se pro letošní rok zařadila vedle dalších 26 významných akcí v našem kraji do Rodinného stříbra Ústeckého kraje a Ústecký kraj se tak stal jedním z hlavních partnerů mistrovství.
Tisková zpráva ze dne 25. května 2017
 

 
 
Na Labe aréně v těchto dnech vrcholí přípravy, od pondělí již přijíždí první výpravy sportovců. Areál prošel za poslední tři roky velkou proměnou, právě ta pomohla Račicím získat pořadatelství takto významné sportovní akce. „Mít takový areál v kraji je velký úspěch. Jsem rád, že se podařilo vedení Labe arény a svazům dostat do kraje nejen květnové evropské mistrovství, ale také světové klání v srpnu. Ústecký kraj se na rozvoji Labe arény podílí významně i finančně, je skvělé vidět, jak se areál mění v moderní centrum sportu,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který bude víkendové soupeření českých reprezentantů sledovat z návštěvnické tribuny. 
 
Jak se do Labe arény dostanete
 
Autem
Z Prahy do Ústí nad Labem (dálnice D8): Sjeďte na 29. kilometru dálnice D8 a pokračujte po silnici číslo 240 do Roudnice nad Labem. Pozorně sledujte značení, abyste se vyhnuli centru města. Jeďte na Štětí. Na kruhovém objezdu u obchodu Billa zahněte doprava. Na další křižovatce, zhruba po kilometru, zahněte doleva. Pokračujte přes obec Předoním do Štětí.
Z Mělníka a České Lípy: Vydejte se po silnici číslo 9. V Liběchově odbočte na silnici číslo 261.
Z Litoměřic: Jeďte po silnici 261 do Štětí.
 
Vlakem
Vlaková stanice Hněvice je od račického kanálu vzdálena zhruba 15 minut chůze. Staví zde rychlíky z Prahy a Ústí nad Labem.
Podrobné informace o jízdních řádech a jízdném zjistíte na: http://www.cd.cz/http://www.idos.cz/ nebo telefonu +420 840 112 113.

     01

 

 
Upozornění na omezený příjezd do Račic!
 
V průběhu závodních dnů (pátek 26. 5. - neděle 28. 5.) bude obec Račice pro veškerou silniční dopravu uzavřena z obou stran.
Vjezd bude umožněn pouze vozidlům pořadatele a vozidlům se speciálním povolením pořadatele. Zároveň bude zakázáno parkování na hlavní silnici procházející obcí od Hněvic do Záluží v obou směrech a na komunikacích přiléhajících k obci ve směrech od Záluží, Hněvic a Předonína.
Pro diváky budou vyhrazena parkoviště ve Štětí před továrnou Mondi. Odtud bude zajištěna zdarma kyvadlová doprava na závodiště a zpět.
Prosíme všechny návštěvníky, aby respektovali pokyny pořadatelů.
 
Parkování pro diváky
Od pátku bude pro návštěvníky připravené parkování v areálu Mondi ve Štětí (GPS: 50°27'41.1"N 14°22'02.1"E), odkud bude zajištěna pendlová autobusová doprava.
 

02

 

 
Vstupenky
Vstupenky na Mistrovství Evropy ve veslování 2017 (26.5. - 28.5.) doporučujeme zakoupit již v předprodeji.
Kupte si svou vstupenku včas a za výhodnější cenu v síti :https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/st/european-rowing-championships-2017
 
Vstupenky, které se neprodají v předprodeji budou k dispozici na místě. 
Bezplatné  vstupné platí pro: 
•    Děti do výšky 120 cm v doprovodu rodičů (platí pouze pro nezastřešenou tribunu a stání)
•    Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P + doprovod


Do areálu je v době akce zakázán vstup se psy.


Občerstvení

V areálu bude stánkovým prodejem zajištěn pestrý výběr občerstvení.


Dětská zóna

Pro naše malé návštěvníky bude v sobotu a v neděli v provozu dětská zóna. Nebude chybět skákací hrad nebo lezecká stěna v podobě obří plechovky.

Za bezpečnost dětí v dětské zóně zodpovídají jejich rodiče nebo zákonní zástupci.​

Ondra Synek
Ondřej Synek si vyzkoušel před měsícem v dějišti šampionátu veslařský trenažér.

 
 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2017 / 25.5.2017 | Zveřejnit od: 25.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém