Orientační nabídka


 

Co nového v novém roce? Turisté, máte se na co těšit!

11
Přání všeho nejlepšího do roku 2011 a pozvánka na výlet do Ústeckého kraje od radního pro cestovní ruch Radka Vonky nejen pro turisty. V novém roce bude pro návštěvníky Ústeckého kraje čekat řada novinek.
 

 
 

„Rád bych čtenářům srdečně popřál především pevné zdraví a spoustu radostných chvil. V novém roce čeká na návštěvníky řada novinek a proto bych si dovolil pozvat všechny zvídavé objevovatele k nám na sever“, řekl Radek Vonka.

 Cestovní ruch v kraji obléká nový kabát s visačkou „Brána do Čech“. Projekt na podporu rozvoje turismu s sebou přináší „fungl nové“ propagační materiály, jako jsou letáky, brožury, průvodce i mapy. Všechny informační tiskoviny budou vytištěny v novém vizuálním stylu Brány do Čech. Návštěvníci budou držet ve svých rukách zelené, pískové, modré a červené brožury. Každá barva patří k jednomu stavebnímu kameni Brány do Čech, která tak souhrnně prezentuje Ústecký kraj jako turistickou destinaci. Připraveny jsou oblíbené tématické brožury, které vás navedou například na nejzajímavější hrady a zámky, představí nejkrásnější přírodu, nebo vás namíří ke golfovým jamkám či na cyklostezky.

 S nástupem nové turistické sezóny bude připraven i překlad textů na webu www.branadocech.cz do angličtiny a němčiny. Pokud vás jaro vyláká na výlet, nezapomeňte tam vložit své fotky a podělit se o své zážitky!

 „Dále připravujeme celokrajský rezervační systém a elektronický kulturní kalendář. Máme slušně nakročeno vpřed, tak doufám, že se všechno podaří a nový kabát bude Ústeckému kraji slušet“, uvedl Radek Vonka.

Management cestovního ruchu uchopí destinační agentury, které postupně vznikají. Na základě Strategie rozvoje cestovního ruchu Ústeckého kraje pro období 2010 – 2015 došlo k rozdělení kraje do čtyř destinací: České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. České Švýcarsko má svou agenturu už od roku 2008 a je tak vzorem pro ty ostatní.

 Další novinkou, kterou kraj nabídne aktivním návštěvníkům, je geocaching! Stále více oblíbená celosvětová aktivita, při které „lovíte“ poklady na základě souřadnic GPS a záludných indicí se objeví v souvislosti s projektem Vydejte se po stopách praotce Čecha. Na www.praoteccech.cz se podíváte, kudy kráčel a jestli vám tam náhodou neschoval poklad. Pak už jen vezmete do ruky mapu nebo GPS a dáte svým dětem malou nápovědu, kde hledat. Budete sami překvapeni, jakého soutěživého ducha v nich objevíte.

 „Vkročte do nového roku pravou nohou a pojďte objevovat to krásné a zajímavé! Od evropské rarity, Pravčické brány, přes jediný český Chrám chmele a piva v Žatci až po kouzelné vrcholky Českého středohoří (které se ve spojení s žernoseckým vínem zdají ještě kouzelnější) a mohutnou hradbu Krušných hor“, zve k návštěvě Radek Vonka.

 

Připravilo odd. regionálního rozvoje a cestovního ruchu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.12.2010 / 21.12.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém