Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Čtvrtý ročník soutěže Knihovník roku má svého vítěze

 
foto
Na litoměřickém výstavišti došlo k vyhlášení vítězů 4. ročníku ocenění Knihovník Ústeckého kraje. Zástupci Ústeckého kraje a Severočeské vědecké knihovny předávali ocenění třem nejlepším knihovníkům malých neprofesionálních knihoven Ústeckého kraje, kteří se v roce 2018 svou aktivní činností nejvíce zasloužili o začlenění knihovny do každodenního života obce a tedy o její proměnu v komunitní centrum.
Tisková zpráva ze dne 24. září 2018
 

 
 


Ze šesti nominovaných knihovníků různých okresů kraje získal 1. místo Karel Singer z Háje u Duchcova, 2. místo pak paní Helena Černá z Měděnce a 3. místo paní Vratislava Ekrtová z knihovny v obci Libčeves. Ocenění si za svou práci odnesli finanční odměnu a věcné dary věnované Ústeckým krajem, krajskou knihovnou a Výstavištěm Zahrada Čech. Ceny předávala radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová, tajemnice pro kulturu a památkovou péči Karin Strnadová a ředitelka SVKUL Jana Linhartová a ředitelka Výstaviště Zahrady Čech Michaela Mokrá.

V den zahájení výstavy Zahrada Čech také Severočeská vědecká knihovna výstavišti slavnostně předala originální knihobudku zásobenou knihami vyřazenými z běžného fondu a vztahujícími se k tématu probíhající výstavy. Návštěvníci si tak ze zahradního veletrhu mohli zdarma odnést například kuchařskou knihu, návod k pěstování kaktusů či zajímavou encyklopedii o přírodě. Knihobudka bude na výstavišti u informačního centra umístěna během všech výstav, které tu proběhnou v roce 2019. Měnit se bude jen tematické zaměření knih. Patronát nad knihobudkou převzal starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč a ředitelka výstaviště Michaela Mokrá.

Zdroj:  Severočeská vědecká knihovna

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 24.9.2018 / 24.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém