Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Cvičení Rallye Ostrov prověřilo profesionalitu záchranářů

 
fopto
Oběšený muž, poporodní život ohrožující krvácení, zraněné dítě po střetu automobilu s divočákem nebo tonoucí chlapec. Tyto a další úkoly čekaly na záchranáře v rámci šestého ročníku metodického cvičení Rallye Ostrov.
Tisková zpráva ze dne 24. května 2019
 

 
 

„Během dvou dnů musely záchranářské posádky splnit deset úkolů, které vycházejí z našich reálných výjezdů,“ přiblížil průběh cvičení tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Celkem 21 posádek plnilo úkoly, které byly medicínsky a často i fyzicky náročné. Letos už potřetí bylo cvičení mezinárodní, zúčastnilo se pět německých posádek (v rámci projektu "Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb"). Mezi soutěžícími byla také jedna posádka z řad studentů a budoucích absolventů oboru záchranář.

Cvičení slouží nejen k prověření posádek zdravotnické záchranné služby, ale má také vzdělávací charakter. Nejlepší výkon v rámci plnění soutěžních úkolu podala posádka z Kadaně, na druhém místě se umístila posádka z Litoměřic a třetí byla posádka z Rumburku.

                       

foto

footo

foto

foto

foto

foot

foto

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 24.5.2019 / 24.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém