Orientační nabídka


 

Cvičení ZDROJE 2016 prověřilo povodňovou připravenost

hh
Ve dnech 8. - 9. listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které mělo zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních.
 

 
 

Do cvičení byly zapojeny krajské úřady Ústeckého, Královéhradeckého a Moravskoslezského kraje a dále obce s rozšířenou působností (ORP) Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Hradec Králové, Náchod, Ostrava a Bohumín.

Krizové štáby ORP musely pokaždé zhodnotit rozsah škod a přesně určit, jakou pomoc potřebují od kraje nebo od Správy státních hmotných rezerv. Pro komunikaci byl využíván speciální informační systém Krizkom, který zavedla Správa státních hmotných rezerv. Všechny požadavky se pomocí tohoto systému shromažďují v operačním centru Správy a to umožňuje rychle reagovat a poslat potřebnou pomoc do postižených míst.

Cvičení se zúčastnili také zástupci ministerstev vnitra, obrany, zdravotnictví, průmyslu a obchodu, dopravy, zemědělství a životního prostředí, kteří jsou členy odborné pracovní skupiny Ústředního krizového štábu.

Zdroj: Správa státních hmotných rezerv

hh

hh

 

hh

 

hh

hh

 

hh

hh


 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.11.2016 / 19.11.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém