Orientační nabídka


 

Další česko-srbské setkání, tentokrát v Úštěku

001
Na začátku října se uskutečnilo v tomto roce již druhé setkání zástupců Ústeckého kraje a zástupců Jižního Banátu v Srbsku. Jednání proběhla ve dvou dnech v dopoledních hodinách v Úštěku a týkala se mimo jiné prezentace podnikatelského prostředí, zemědělství a ovocnářství v Ústeckém kraji a konkrétních možností spolupráce (např. při výměnných pobytech žáků středních škol mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem).
Tisková zpráva ze 16. října 2012
 

 
 

Srbští kolegové byli seznámeni se zástupci důležitých organizací, jako jsou Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, Okresní hospodářská komora v Litoměřicích, Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje, Agrární komora Litoměřicka a Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest (regionální kancelář pro Ústecký kraj).

Z Jižního Banátu se jednání zúčastnili zástupci veřejné správy, Regionální rozvojové agentury Banát, Hospodářské komory Pančevo a řada podnikatelů z oblasti zemědělství, obchodní činnosti a logistiky a přepravy.

 

Dvoudenní jednání doplnila celá řada odborných exkurzí po příkladech dobře realizovaných podnikatelských záměrů v Ústeckém kraji, které byly vybrány na základě zájmu srbských účastníků v oblasti investování a podnikání v Jižním Banátu. Prohlídka proběhla například v logistickém centru a terminálu v Lovosicích, mlékárně a odbytovém zemědělském družstvu v Bohušovicích nad Ohří, bioplynové stanici v Račiněvsi či v Žernoseckém vinařství. Prezentovány byly také turistické produkty Ústeckého kraje (Terezín a Marina Píšťany).

 

Na setkání v Ústeckém kraji navázalo společné jednání zástupců Ústeckého kraje a Jižního Banátu na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR.

Celá akce probíhala v rámci realizace aktivit projektu „Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu (Srbsko)“, který je financovaný z Programu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky (dotací ze státního rozpočtu ČR na rok 2012).  

 

Připravila: Bc. Ellen Herzogová, RR KÚÚK

01

01
Jednání dne 3.10.2012 v Hotelu Racek v Úštěku, přednáška Mgr. Aleny Chodovské, ředitelky Regionální kanceláře pro Ústecký kraj – Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

01

Návštěva Mariny Labe v Píšťanech, odborná exkurze a ukázka produktu cestovního ruchu v Ústeckém kraji

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 16.10.2012 / 16.10.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém