Orientační nabídka


 

Další Fórum Ústeckého kraje předvedlo geografické informační systémy i drony

gf
Geografické informační systémy – to bylo hlavní téma dvoudenní odborné konference GIS OUTDOOR Fórum Ústeckého kraje, kterou hostilo ve dnech 14. -15. června litoměřické výstaviště Zahrada Čech. Toto zcela nevšední GIS outdoorovo–konferenční setkání společně uspořádali Ústecký kraj, město Litoměřice a Magazín Egovernment. Zahájení dalšího odborného Fóra Ústeckého kraje se zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 


„Další z odborných konferencí pořádaných krajem, pro které se vžilo označení Fórum Ústeckého kraje, zamířila tentokrát z krajského města do Litoměřic. Věřím, že účastníky z celé republiky osloví nejen odborná část akce, ale přiláká je i k prohlídce královského města Litoměřice a k návštěvě našeho kraje plného úžasných přírodních a kulturních památek,“ pozval přítomné do našeho regionu v úvodu Oldřich Bubeníček.

Účastníky při zahájení konference pozdravil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Milan Zemaník.

Během dvou dní byly pro sto dvacet účastníků připraveny prezentace, diskuze i praktické ukázky jak uvnitř, tak venku v terénu. Díky možnostem, které nabízí výstaviště Zahrada Čech, bylo možné o jednotlivých nástrojích GIS nejen teoreticky diskutovat, ale skutečně si je i prakticky „osahat“. Outdoorová část fóra se tak věnovala praktickým ukázkám dronů a mapování.

Úvodní prezentaci s názvem Ústecký kraj z ptačí perspektivy přednesl Jan Jelínek, vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí KÚÚK. O využití geografických informačních systémů se s účastníky konference podělili i příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Se zkušenostmi s GIS ve městě Litoměřice seznámil tajemník městského úřadu Milan Čigáš a o transformace regionu směrem s novým technologie hovořil Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje.

Podrobnosti naleznete ZDE.


gf

gf

gf

gf
Zleva starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, hejtman Oldřich Bubeníček a ředitel KÚÚK Milan Zemaník před zahájením konference

 

gf

gf

 

gf

gf

 

gf

 

gf

 

gf

 


 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 15.6.2018 / 15.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém