Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Další krok k zápisu do UNESCO – veletrh DENKMAL 2014

 
1
V souvislosti s nominací Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO se Ústecký kraj aktivně zúčastnil prestižního evropského veletrhu k problematice zachování a prezentace kulturního dědictví DENKMAL 2014 v saském Lipsku. České zastoupení na společném stánku s německými partnery propagovalo mimořádné montánní dědictví Krušných hor.
Tisková zpráva ze dne 10. listopadu 2014
 

 
 

Hojně navštěvovaný stánek nabídl odborné i laické veřejnosti množství propagačních materiálů z oblasti české i saské památkové péče a zvláště pak informace vztahující se ke kulturním statkům, které jsou předmětem samotné nominace. Jedná se o historické štoly, hornická města či zajímavou krajinu přetvářená člověkem v průběhu osmi staletí. Návštěvníci se rovněž mohli s montánním dědictvím seznámit prostřednictvím filmových spotů. Stánek navštívila náměstkyně ministra kultury ČR Anna Matoušková, která se o nominaci

 živě zajímá a je členkou česko-německé řídící skupiny pro přípravu nominace. Součástí stánku byla malá prezentační plocha, kde oba kraje představily části svých putovních výstav „Sláva krušnohorského hornictví“ (Ústecký kraj) a „Tajemné podzemí Krušnohoří“ (Karlovarský kraj). Návštěvníkům byly nabízeny i tradiční krušnohorské cukrářské speciality, které připravila Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb Most, příspěvková organizace.

Vrcholem veletrhu byl den, kdy Saské ministerstvo vnitra pořádalo ve veletržním Kongresovém centru specializovaný workshop k nominaci Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. Za účasti odborníků a politické reprezentace z obou zemí se jej zúčastnila také radní pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje Jitka Sachetová. Nejen, ona, ale i ostatní partneři a hosté ocenili podobu stánku, bohatou nabídku propagačních materiálů a připravenost pracovníků podat informace k tématu.

Společný stánek na veletrhu připravili Ústecký a Karlovarský kraj, o.p.s. Montanregion Krušné hory - Erzgebirge a Národní památkový ústav s německými partnery ze Saského ministerstva vnitra, Technické univerzity báňské ve Freiberku a společnosti Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH.

Ústecký kraj se veletrhu zúčastnil za přispění Evropského fondu pro regionální rozvoj, prostřednictvím programu přeshraniční spolupráce Cíl 3/Ziel 3 mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou.

Připravil: Adam Šrejber, KP

1
Matthias Voigt, zástupce saských partnerů, Jitka Sachetová, radní pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje, Markus Ulbig, saský ministr vnitra a Ing. Eva Valjentová, náměstkyně hejtmana Karlovarského krajev

2


1


 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 10.11.2014 / 10.11.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém