Orientační nabídka


 

Další občané dnes získali finanční dar od Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
1
Další občané dnes získali finanční dar od Ústeckého kraje. Na příslušném obecním úřadě probíhalo předávání za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.
 

 
 

Tisková zpráva ze 17. července 2009

Další občané z oblastí postižených povodněmi dnes získali finanční dar od Ústeckého kraje, který jim předávali pracovníci ekonomického odboru za přítomnosti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, vedoucího odboru kanceláře hejtmanky Aleše Konopáska a vedoucího ekonomického odboru Stanislava Dostála. Na Magistrátu města Děčín dnes ve 14 hodin byla předána celkem 19 občanům finanční hotovost ve výši od 10 do 30 tisíc. Předávání byl přítomen také primátor města Děčín pan Vladislav Raška. Peníze jsou jako humanitární dar osvobozeny od daně a majitelé poškozených nemovitostí nebo zničeného vybavení bytů je mohou použít na jakékoliv účely (stavební úpravy, nákup nových spotřebičů, nábytku apod.). „Chtěl bych moc poděkovat představitelům Ústeckého kraje za poskytnuté peníze, nejprve jsem měl obavy, že nám kraj nepomůže, ale zajistil pro nás vše, co by ani nemusel, třeba odvoz nepoužitelného zatopeného nábytku, rozbitých a zničených věcí od záplav. Poskytli nám prostředky na vysoušení a úklid. Například desinfekční prostředky byly velmi důležité. Pořád pršelo a je v domech vlhko,“ poděkoval občan Děčína při předávání daru. Dále byly předány částky v Lipové, Staré Olešce a v Merbolticích.

 

V poledních hodinách hejtmanka Jana Vaňhová navštívila obec Veselé, kde si prohlédla nově přistavovaný most, a to první ze tří, které se v obci připravují. První most přes řeku byl dnes umisťován ve 13 hodin také za účasti náčelníka generálního štábu Armády České republiky pana Vlastimila Picka a starosty obce Veselé Josefa Březiny. Společně pak z helikoptéry nahlédli na postižená území Děčínska z výšky. „Nyní už situace za těch 10 dní po povodních vypadá mnohem lépe. Z většiny oblastí jsou odklizené nánosy a z koryt řek vyčištěny náplavy. Průchodnost řek je pro nás velmi důležitá, kdyby se opět měl zvýšit průtok vody.“ Tak vidí odstraňování škod nejen hejtmanka, ale i ostatní obyvatelé postižených obcí.

 

Dnes byl připraven finanční dar od Ústeckého kraje v celkové částce 460 tisíc korun. Ti, kteří si dnes z nejrůznějších důvodů nemohli dar převzít, si jej budou moci vyzvednout například na krajském úřadu.

 

Dnes 17. července 2009 převzalo finanční dar ze svého havarijního fondu v obci/městě:

 

Lipová                           7 lidí

Merboltice                    3 lidé

Stará Oleška                3 lidé

Děčín                           19 lidí

 

Připravila: Soňa Poupětová

oddělení tiskových informací

kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

+420 475 657 741, poupetova.s@kr-ustecky.cz

1
Hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou přivítal starosta obce Veselé Josef Březina

2
Zleva: hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, náčelník generálního štábu Armády České republiky Vlastimil Picek, vedoucí odboru kanceláře hejtmanky Aleš Konopásek a starosta obce Veselé Josef Březina. V pozadí stavěný most v obci Veselé.

3
Další z odplavených mostů v obci Veselé, tento bude rekonstruován zítra, v sobotu 18. 7. 2009

4
Let helikoptérou nad oblastmi zaplavenými povodněmi na Děčínsku

5
Práce na mostu v obci Veselé

6
Předávání finančních darů v Děčíně na Magistrátu města

7
Primátor města Děčín Vladislav Raška s představiteli Ústeckého kraje při předávání darů zodpovídali další případné otázky občanů.

8
Občané poděkovali za pomoc hejtmance Janě Vaňhové a Ústeckému kraji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Soňa Poupětová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2009 / 17.7.2009 | Zveřejnit od-do: 17.7.2009-17.8.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies