Orientační nabídka


 

Darujte naději na život na ústeckém Mírovém náměstí. Zapište se do registru dárců kostní dřeně

Mírové náměstí v Ústí nad Labem se ve středu 22. září promění v ordinaci pod širým nebem v rámci akce Blesk ordinace. Na místě nebude chybět ani náborový stan Českého národního registru dárců dřeně. Zájemci se budou moci zapsat od 12:00 do 18:00.
foto
 

 
 

Co vás čeká? Vyplnění dotazníku a stěr z ústní dutiny. Podmínkou je věk 18-35 let, dobrý zdravotní stav bez trvalé medikace a váha nad 50 kilo. Vstup do registru automaticky neznamená samotné dárcovství, ale může být nadějí pro někoho nemocného.


V ČR onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. „Jediným řešením je rozšířit databázi dobrovolníků,“ říká mluvčí registru Klára Conková. Zapsáním se do registru dobrovolník vlastně říká, že pokud onemocní někdo, kdo má shodné transplantační znaky, je mu k dispozici. „Skutečným dárcem se stane jen cca jedno procento ze všech zapsaných. Ano, tak malou šanci při hledání máme, a proto je pro nás každý dobrovolník cenný. Vždyť nevíme, kdo onemocní příště,“ dodává Conková.


Ústecký kraj s Českým národním registrem dárců dřeně a ústeckou Masarykovou nemocnicí spolupracuje v rámci náborů do registru již několik let. Z regionu byli letos oceněni také dva dárci. Informovali jsme zde.


Pokud máte 10 minut volného času a chcete být něčí nadějí na život, přijďte ve středu 22. září na Mírové náměstí v Ústí nad Labem. 


Událost na Facebooku zde. 

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.9.2021 / 16.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém