Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > aa

 

Děčínská kotva 2017: Titul Mistr florista se vrací do Děčína

 
foo
Teploměr venku sice ukazoval přes 20 stupňů, ale tématem pro soutěžící v rámci 46. ročníku Děčínské kotvy byla Ladovská zima jako připomínka 130. výročí narození českého malíře Josefa Lady. Nejlepší floristé z celé republiky se třetí květnový týden sjeli na děčínský zámek, kde soutěžili tradičně v juniorské a seniorské kategorii. Akce byla díky své prestiži zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 19. května 2017
 

 
 


V juniorské kategorii soutěžilo celkem osm floristů a v seniorské se utkalo 18 soutěžících. Všechny soutěžní úkoly byly propojeny hlavním tématem soutěže - tři z disciplín byly předem zadané a jedna byla tajná, kdy se soutěžícím zadání úkolu, spolu s materiály na jeho vytvoření, odhalí až v průběhu soutěže. Název letošní tajné disciplíny byl Hvězdy zimní oblohy. Další tři soutěžní úkoly byly Adventní věnec, kde výsledné aranžmá mělo vystihovat ducha Ladových obrazů. Další úkol se týkal svatební floristiky a nesl název Žezlo paní Zimy. A jedna z disciplín byla zaměřena na prostorovou květinovou kompozici, jejíž hlavním tématem byly Vánoce. Soutěžní disciplína s názvem Sním o Vánocích bílých byla instalována na jižních terasách děčínského zámku.

 

Celé mistrovství vyvrcholilo ve čtvrtek 18. května slavnostním galavečerem v prostorách děčínského zámku, kterého se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sport Petr Šmíd, krajská radní pro kulturu a zemědělství Jitka Sachetová, která také předávala ceny vítězům. Dále se zúčastnila předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová a krajský zastupitel Jaroslav Horák.

 

Před slavnostním večerem došlo ještě k podpisu memoranda o spolupráci zemědělských škol mezi Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda a Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline. Za děčínskou školu spolupráci podepsal ředitel Libor Kunte a za žilinskou střední školu ředitel Ľubomír Schvarc.

 

Novým Mistrem Floristou České republiky pro rok 2017 se stal v kategorii juniorů student prvního ročníku děčínské zahradnické školy Vlastimil Kucharovič. V kategorii seniorů získal prestižní titul Mistr Florista České republiky 2017 Tomáš Hakl z Ostroměře, který tento titul získal v loňském roce v kategorii juniorů za zahradnickou školu v Kopidlně.

 

Soutěžní práce budou pro veřejnost vystaveny na děčínského zámku od pátku 19. května do neděle 21. května.

 


Hlavním pořadatelem soutěže je Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse Děčín – Libverda, příspěvková organizace Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR.


Děčínská kotva vznikla v roce 1971 jako nejvyšší a prestižní soutěž – mistrovství floristů ČR – není zdaleka jen soutěží, jejíž organizaci má na starosti pouze a jen škola, ale stále více do její náplně promlouvají přední odborníci na floristiku reprezentovaní Svazem květinářů a floristů ČR. Více o soutěži na http://decinska-kotva.cz/                  

foto
Titul mistr florista České republiky získal v kategorii juniorů student prvního ročníku děčínské zahradnické školy Vlastimil Kucharovič.

foto
Krajská radní Jitka Sachetová při předávání cen.

foto

foto
Náměstek pro školství, mládež a sport Petr Šmíd při slavnostním zahájení.

foto

 

foto
 V kategorii seniorů získal prestižní titul Mistr Florista České republiky 2017 Tomáš Hakl z Ostroměře.

foto
Juniorský mistr
Vlastimil Kucharovič při práci.

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Adventní věnec vítěze Tomáše Hakla.

foto
Podpis memoranda o spolupráci zemědělských škol mezi Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda a Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline.

foto
Vpravo ředitel Libor Kunte a za žilinskou střední školu ředitel Ľubomír Schvarc.

  

 


 

 

  
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.5.2017 / 19.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém