Orientační nabídka


 

Děčínská střední škola přivítala návštěvu z partnerské školy Ružomberok

foto
Poslední únorový týden navštívili žáci a vedení Spojené školy - Stredná odborná škola obchodu a služieb děčínskou Střední školu řemesel a služeb. Návštěva Děčína byla společně s partnerskou školou domluvena již na loňském říjnovém setkání v Ružomberku. Kromě prohlídky školy byly také projednány možnosti ohledně vzájemné spolupráce, především výměnné pobyty žáků.
 

 
 

První den návštěvy byla žákům a učitelům ze Slovenska představena děčínská střední škola, měli možnost vidět jak jednotlivá odborná pracoviště, tak prostory pro všeobecně vzdělávací předměty. Vedení děčínské střední školy projednalo se svými slovenskými kolegy také další možnosti ohledně vzájemné spolupráce, zejména výměnné pobyty žáků v souvislosti s podaným společným projektem v programu Erasmus+.

 

Druhý den byl ve znamení V. ročníku kadeřnické soutěže „Děčínská vlna 2016“, které se zúčastnili i dva žáci z ružomberské střední školy. Partnerská škola se zúčastnila dámské a pánské kategorie. Závěr dne byl ukončen společnou večeří učitelů a žáků z obou škol.

 

V závěru návštěvy si měli žáci a učitelé z partnerské školy v Ružomberku možnost prohlédnout zámek v Děčíně s odborným výkladem paní ředitelky zámku. Vedení děčínské střední školy bylo oficiálně pozváno na slavnosti, které budou v partnerské škole probíhat v říjnu 2016. Slovenská škola bude oslavovat 70. výročí svého založení. Vedení Střední školy řemesel a služeb Děčín IV toto pozvání vřele přijalo a ujistilo své přátele na Slovensku, že se slavností zúčastní. Celá návštěva slovenských kolegů se nesla jak v pracovní tak i v přátelské atmosféře.

 

Zdroj: Mgr. Miloš Dočekal

zástupce ředitele pro projekty a mimoškolní činnost

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 8.3.2016 / 8.3.2016 | Účinnost od-do: 8.3.2016-8.4.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém