Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví > Rozvojové a strategické dokumenty > Reforma psychiatrické péče

 

Děčínští záchranáři vyráží k pacientům z nové základny

 
001
Zdravotnická záchranná stanice v Děčíně má nové působiště. Před několika týdny začaly sanitky se zdravotníky vyrážet ze základny v Ovocné ulici, tu pro ně vybudoval Ústecký kraj. Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s náměstkem Stanislavem Rybákem a primátorkou města Děčín Marií Blažkovou dnes při slavnostním uvedení do provozu záchranářům popřáli co nejvíce úspěchů v jejich záslužné práci a spokojenost s novým prostředím, kde už je nebude ohrožovat velká voda.
Tisková zpráva ze dne 18. února 2015
 

 
 

Z původních budov přepravní zdravotnické služby, které stály v místě dnešní základny, zůstaly při rekonstrukci jen obvodové zdi. Přibyla k nim přístavba s garážemi pro sanitky a moderní zázemí pro lékaře, zdravotní sestry a další personál. K dispozici mají hned několik lékařských pokojů, sociální zařízení nebo vlastní myčku pro sanitky. Celkem šlo na tuto akci z rozpočtu Ústeckého kraje 20 799 857 korun. Děčínští záchranáři donedávna sídlili v budově spolu s hasičským záchranným sborem.

Záchranná zdravotnická služba v Děčíně už si zasloužila vlastní moderní prostory a jsem velmi rád, že dnes můžeme u této slavnostní chvíle být. V těchto místech budou chráněni i před případnými povodněmi a jen z této základny vyjíždí sanitky téměř do celé jižní části Děčínska,“ uvedl při otevření hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl všechny přítomné novou budovou i provedl.  „Snažíme se neustále modernizovat zázemí i vybavení našich zdravotníků. Aktuálně chceme vozový park Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje se rozšířit o 24 nových sanitek,“ popsal další plány na modernizaci vybavení ZZS náměstek hejtmana Stanislav Rybák.  Nové vozy přijdou i s přístroji a dalším vybavením na zhruba 80,6 milionů korun. Evropské dotace pokryjí 85 procent nákladů. Zbylých 15 procent ve výši zhruba 12 milionů korun doplatí Ústecký kraj. Děčínská základna je další zmodernizovanou budovou pro zdravotnickou záchrannou stanici v Ústeckém kraji. Před nedávnem byla nově otevřena i výjezdová základna ZZS na Klínech. 

01
Zahájení.
Zleva ředitel Zdravotnické záchranné služby Ilja Deyl, náměstek hejtmana Stanislav Rybák a hejtman Oldřich Bubeníček.

02
Zázemí sanitky.
Na snímku zdravotní sestra Irena Toušková.

03
Slavnostního otevření se zúčastnili i
krajský radní pro oblast investic Ladislav Drlý (první vlevo), předseda výboru pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Csonka a vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa.

04
Přestřižení pásky
se ujala i primátorka Děčína Marie Blažková.

05
Lékař Augusto Camargo spolu s hejtmanem.

06
Zleva na snímku hejtman Ústeckého kraje, radní Jitka Sachetová a Ladislav Drlý spolu s Pavlem Csonkou.

 


 

 

 

 

 


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2015 / 18.2.2015 | Účinnost od-do: 18.2.2015-18.3.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém