Orientační nabídka


 

Děkujeme za hrdinství při likvidaci požáru v Českém Švýcarsku

Slavnostní poděkování Ústeckého kraje složkám Integrovaného záchranného systému České republiky za likvidaci požáru v Českém Švýcarsku proběhlo ve velkém sále Hradu v Litoměřicích. Mezi hosty nechyběl generální ředitel HZS genpor. Vladimír Vlček, náměstek policejního prezidenta ČR genmaj. Tomáš Lerch či velitel vzdušných sil Armády ČR, brigádní generál Petr Čepelka. Pamětní plaketu z rukou hejtmana Jana Schillera převzali zástupci krajských vedení složek IZS, 11 stanic krajských hasičů a zástupci 140 jednotek dobrovolných hasičů.
Tisková zpráva z 2. února 2023
a
 

 
 

Poděkování za celou Radu Ústeckého kraje, z níž náměstkyně Lubomíra Mejstříková, radní Iva Dvořáková a Jan Růžička byli slavnosti osobně přítomni, putovalo také letecké hasičské službě, Záchranné zdravotnické službě hlavního města Prahy, sponzorům a dárcům, kteří okamžitě a nezištně nabídli svou pomoc a dalším.

Největší lesní požár v historii České republiky vypukl v Národním parku České Švýcarsko v neděli 24. července 2022 v ranních hodinách v nepřístupném terénu. Kvůli silnému větru se rychle šířil, vzhledem k umístění bylo jasné, že se na místo obtížně dostane technika, že bude třeba zapojit lezce a leteckou techniku. Kvůli padajícím stromům byl zásah značně nebezpečný pro zasahující hasiče.

Evakuováno muselo být 532 osob, nakonec byly zničeny, a v tomto případě se dá mluvit o štěstí, jen 3 domy. Do 12. srpna 2022, kdy byl požár likvidován, se na místě zásahu vystřídalo více jak 6 300 hasičů z řad profesionálních i dobrovolných jednotek a více jak 400 kusů techniky. Plocha, na které proběhl hasební zásah, byla přes 1 100 hektarů.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 2.2.2023 / 2.2.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies