Orientační nabídka


 

Delegace z Jižní Koreje se seznámila s projektem Hasiči pro školy

izs
Delegace profesionálních hasičů z Jižní Koreje v rámci dvoudenní oficiální výpravy do České republiky navštívila Základní školu Tusarova v Praze, kde byl již před dvěma lety představen projekt Hasiči pro školy. K dispozici jim byl celý autorský tým tohoto doposud velmi úspěšného projektu, který finančně podpořil Ústecký kraj (za něj byl na akci Marcel Kucr, vedoucí oddělení krizového řízení).
Tisková zpráva ze dne 3. října 2019
 

 
 

Projekt vznikl od roku 2016 v úzké spolupráci mezi Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje a Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Podílí se na něm značnou měrou i Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Ústecký kraj tento projekt podporuje částkou dva miliony korun v rozmezí čtyř let. „Je pro nás nesmírnou ctí, že si Korejci v rámci výpravy za poznáním systému prevence a výchovy obyvatelstva vybrali právě představení našeho projektu,“ uvedla Iva Karafiátová, která projekt za HZS Ústeckého kraje vede.

 

Výukovou hodinu laické resuscitace připravila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, která se autorsky spolupodílí na tomto projektu. Věřím, že se díky tomuto projektu vrací výuka první pomoci do osnov a lavic základních škol,“ uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZSÚK.

 

Projekt je zacílen na žáky základních škol a jejich učitele. Prostřednictvím interaktivních prezentací, doplněných videoukázkami, fotografiemi a úkoly, zábavnou formou přiblíží problematiku ochrany člověka, jeho života, zdraví i jeho majetku. Pedagogové ve všech školách v ČR tak budou mít po jeho dokončení v ruce ucelený komplexní materiál k výuce problematiky Ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Projekt je dostupný zdarma prostřednictvím stránek projektu www.hasiciproskoly.cz.

O projektu Hasiči pro školy jsme informovali již zde https://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1722937&n=odstartoval%2Dvzdelavaci%2Dprojekt%2Dhasici%2Dpro%2Dskoly%2Dustecky%2Dkraj%2Dpodporil%2Daktivitu%2Dhzs%2Dusteckeho%2Da%2Dzlinskeho%2Dkraje&p1=204704


01
Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZSÚK (vlevo) s jihokorejskou delegací.

02

03

 

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.10.2019 / 3.10.2019 | Zveřejnit od: 3.10.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies