Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Delegace z partnerské Mogilevské oblasti se zajímala o podporu a rozvoj podnikání

 
mo
Ve středu 16. května navštívila Ústecký kraj delegace partnerské Mogilevské oblasti (Bělorusko). Setkání v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje se za vedení kraje zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Členové delegace se zajímali zejména o podnikatelské prostředí v kraji a o podporu a rozvoj podnikání.
 

 
 

„Dovolte, abych vás přivítal při vaší další návštěvě Ústeckého kraje. Vztahy našich regionů se neomezují jen na oficiální návštěvy, ale rozvíjejí se i širší kontakty včetně obchodních, Proto jsem rád, že na dnešním setkání jsou zastoupeni představitelé firem z Mogilevské oblasti,“ řekl v úvodu setkání náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Vedoucí delegace Mogilevské oblasti Ruslan Strakhar, předseda Ekonomického výboru Mogilevského oblastního výboru, představil Mogilevskou oblast, kde žije 1,1 milionu obyvatel. Přiblížil ekonomiku oblasti a mezinárodní obchodní spolupráci, která zahrnuje odvětví jako stavebnictví, chemii, strojírenství i zemědělství a potravinářství. Jako perspektivní z hlediska dalšího rozvoje označil cestovní ruch.

Odbor Strategie, přípravy a realizace projektů KÚÚK v čele s jeho vedoucí Jaroslavou Kusznirukovou, prezentoval členům delegace dotační program kraje pro začínající podnikatele a reportáž o úspěšných začínajících podnikatelích podpořených z dotačního programu. O fungování dotačního programu a podporu, kterou kraj věnuje rozvoji podnikání, se členové delegace živě zajímali.

Mezi členy delegace byl Viktar Krasouski, generální ředitel Sdružení průmyslu a podnikání Mogilevské oblasti a několik zástupců vedení firem z Mogilevské oblasti. Jednání se zúčastnil také Denis Karpovuch, předseda Česko-běloruské průmyslové a obchodní komory a Viktar Shautsou,  obchodní rada velvyslanectví Běloruské republiky v České republice.

Možnost spolupráce mezi Ústeckým krajem a Mogilevskou oblastí poprvé zazněla z úst velvyslance Běloruské republiky na návštěvě Ústeckého kraje v srpnu 2014. Následně v listopadu téhož roku proběhla oficiální návštěva představitelů kraje v Mogilevské oblasti. V roce 2015 bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Mogilevskou oblastí v rámci oficiální návštěvy hejtmana Ústeckého kraje v Mogilevě. Memorandum zahrnuje mimo jiné oblasti spolupráce zdravotnictví, školství, mládeže a sportu, energetiky a kultury.

Ve roce 2016 navštívila delegace Mogilevské oblasti Ústecký kraj. Během jednání s vedením Krajské zdravotní, a.s., projevila běloruská strana zájem o školení lékařů (robotická chirurgie) a léčbu pacientů metodou robotické chirurgie. Další oblastí zájmu bylo minipivovarnictví, kdy česká strana zprostředkovala jednání s provozovateli a nabídla kontakty na dodavatele technologií, know-how a zaškolení odborného personálu.

mo

 

mo

 

mo

mo

mo

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 17.5.2018 / 17.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém