Orientační nabídka


 

Delegace z polské Ostródy navštívila i akci z programu Rodinného stříbra

Ostróda
Ústecký kraj pozval v rámci konání velké letecké akce Memorial Air Show 2017 v Roudnici nad Labem ve dnech 21. až 25. června představitele partnerského regionu z polské Ostródy.
Tisková zpráva ze dne 28. června 2017
 

 
 

„S partnerským regionem navázal Ústecký kraj spolupráci na poli regionálního rozvoje, kultury a školství. Zejména v oblasti regionálního rozvoje funguje spolupráce na vynikající úrovni. Díky společným expozicím na veletrzích cestovního ruchu v Polsku a České republice, tak kromě výměny zkušeností, šetří oba subjekty nemalé finanční prostředky například za realizaci expozic,“ uvedl k návštěvě polské delegace radní kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Oba regiony mají podobný sociální a geografický charakter, výměna zkušeností a praktické příklady z rozvoje cestovního ruchu jsou tak významnou součástí rozvojových aktivit na obou stranách. Cílem návštěvy byla jednání vedoucí k uzavření memoranda o spolupráci s destinací České středohoří o.p.s. pro výměnné pobyty turistů. Polský region je známý krajinou jezerního charakteru s širokou nabídkou vodních sportů na rekreační a profesionální úrovni, návštěva Labe Areny v Račicích byla pro polské hosty inspirací.

V dalších dnech navštívil starosta Ostródy Andrzej Wiczkowski s kolegy například skalní masiv - Pravčickou bránu či leteckou show Memorial Air Show Roudnice nad Labem, která je součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Součástí memoriálu byl vyhlídkový let nad třemi destinacemi (Dolní Poohří, Krušné hory a České středohoří).

01
Delegaci z Polska se v Ústeckém kraji líbilo.

02
Starosta Andrzej Wiczkowski (vpravo) se na Memorial Air Show setkal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. 

 

03
Hejtman přivítal i další členy delegace.

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 28.6.2017 / 28.6.2017 | Zveřejnit od: 28.6.2017
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém