Orientační nabídka


 

Den linky 155 je poctou všem záchranářům, zúčastněte se ho i Vy!

foto
Operátoři na středisku i záchranáři v terénu pracují pod neustálým stresem, v krátkém čase musí dělat závažná rozhodnutí a nesmí si dovolit udělat chybu. Ze všech těchto důvodů si jistě zaslouží, abychom si jejich každodenní nasazení připomněli celostátní společnou akcí: Dnem linky 155. V úterý 15. května proběhne v OC Forum Den tísňové linky 155. Přijďte zjistit, jak pracují záchranáři, jak správně komunikovat s operátory na lince 155 nebo si prohlédnout sanitku.
 

 
 

Od 9 do 17 hodin budete moci vidět například, jak probíhá volání na tísňovou linku 155 a vyslání sanitky. Sami si budete moci vyzkoušet, jak správně volat na linku 155 i první pomoc.

foto

 

Datum 15. 5. je zvoleno symbolicky, s odkazem na zdravotnickou tísňovou linku 155, která představuje nejdůležitější pojítko mezi záchranáři a těmi, kdo potřebují pomoc. Operátoři, kteří obsluhují tísňovou linku, jsou zdravotníci, tedy specialisté. Připomeňme si, že v celé řadě jiných vyspělých zemí to není pravidlem. A právě proto jsou výsledky našich záchranných služeb jedny z nejlepších na světě. Díky propracovanému systému aktivní telefonické asistence je Česká republika na světové špičce v poskytování laické resuscitace lidem postiženým náhlou zástavou oběhu. Tato skutečnost zcela zásadně zvyšuje naději na záchranu a uzdravení pacienta.

 

Celkem 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně tu pro vás funguje zdravotnická záchranná služba. Není to samozřejmost, na naší planetě patříme k těm šťastnějším, kteří se na odbornou a rychlou pomoc lékařů a záchranářů mohou spolehnout.

 

Číslo 1 094 808 odpovídá počtu všech loňských výjezdů záchranných služeb v České republice. Pokud bychom si dali tu práci a začali počítat, zjistíme, že v průměru přibližně každých 15 sekund zazvoní na některém z  operačních středisek telefon, operátorka pak přibližně každých 30 sekund vyšle ze základny vozidlo záchranné služby. A aby byl výčet čísel úplný, dodejme, že výjezdových základen je v současnosti v České republice 307.

 

 

Den linky 155 je poctou všem záchranářům, zúčastněte se ho i Vy. Uvidíte ukázky práce záchranářů a také se sami budete moct naučit poskytnout první pomoc. Nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat…

foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.5.2018 / 10.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies