Orientační nabídka


 

Den linky 155 připomněl záslužnou práci záchranářů

foto
Den linky 155 si obyvatelé krajského města v Obchodním centru Forum užili v den s opravdu symbolickým datem, tedy 15.5. Během dne návštěvníci viděli, jak správně volat na tísňovou linku 155. Návštěvníci se také mohli seznámit s prací jak záchranářů v terénu, tak operátorů na lince 155. Dále si vyzkoušeli, jak správně poskytnout první pomoc, zejména laickou kardiopulmonální resuscitaci včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru.
 

 
 

„Jsem velmi ráda, že mě dcera přivedla, abych si to také vyzkoušela. Je důležité vědět, jak si správně přivolat sanitku a také jak poskytnout první pomoc“, uvedla jedna z návštěvnic obchodního centra. Velký zájem veřejnosti byl o poskytnutí první pomoci u dusícího se dítěte a použití defibrilátoru při resuscitaci dospělého. „Dnešní den je svým datem pro nás symbolický. Chceme především upozornit na práci zdravotnických záchranářů na tísňové lince 155, a také zdůraznit, jak je důležitá včasná první pomoc. Každá minuta je mnohdy rozhodující a první pomoc výrazně zvyšuje šanci na přežití“, uvedl k akci tiskový mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Operátoři na středisku i záchranáři v terénu pracují pod neustálým stresem, v krátkém čase musí dělat závažná rozhodnutí a nesmí si dovolit udělat chybu. „Je důležité, aby veřejnost věděla, jak pracují záchranáři i operátoři, co vše je potřebné sdělit, jaké informace jsou důležité a proč se na ně ptají,“ dodal Voleník.

                        

foto
Ukázka práce operátora linky 155.

foto

foto
Návštěvníci si také vyzkoušeli,
jak správně poskytnout první pomoc.

 

foto

foto

foto
Tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

foto

foto

  
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.5.2018 / 16.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém