Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Den za obnovu lesa se konal i v Ústeckém kraji, vysadili 18 tisíc stromů

 
01
Den za obnovu lesa – tak se jmenovala akce Lesů ČR, která v sobotu proběhla ve všech regionech naší republiky. Dobrovolníci při ní po celém Česku pomáhali s obnovou lesů poničených kůrovcem a seznamovali se s budoucí podobou lesů, které mají mít jiný charakter a druhovou skladbu než současné porosty. Sázelo se také v Ústeckém kraji, a to v Lovečkovicích. Mezi stovkami dobrovolníků i významných hostů nechyběl hejtman Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva z 21. října 2019
 

 
 

Hejtman Bubeníček s rodinou vyzkoušel sázení buků. „Osobně jsem se přesvědčil, jak namáhavá je práce v lese. O to víc si musíme vážit lidí, kteří se starají o stromy, které třeba v plné kráse potěší až další generace,“ řekl při akci hejtman Bubeníček.

Akce přilákala více než 1700 lidí, především rodiny s dětmi, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Kromě sázení si mohli vyzkoušet i měření výšky stromů laserem, měření objemu vytěženého dřeva, zapojili se do úklidu klestí, prohlédli si lesnické mapy. Pro děti byly připraveny stánky se zajímavostmi o stromech, lese a myslivosti.

Sázení stromků v Ústeckém kraji se zúčastnil také starosta Litoměřic a senátor Ladislav Chlupáč, ředitel HSZ ÚK Roman Vyskočil, starosta Lovečkovic Radek Černý a běžkyně na lyžích Květa Jeriová-Pecková, hokejisté Jiří Šlégr, Josef Beránek a Martin Škoula. Na všechny dobrovolníky dohlíželo 70 lesníků včetně krajského ředitele Lesů ČR Pavla Ruse.

Vysázelo se 18 tisíc sazenic jedle, buku, dubu a lípy. V celé České republice přilákala akce 31 tisíc lidí.


1
Den za obnovu lesa si nenechali ujít hejtman Oldřich Bubeníček, senátor Ladislav Chlupáč a sportovkyně Květa Jeriová - Pecková

2
Akce byla atraktivní i pro děti, které si vyzkoušely vlastnoruční sadbu

3
Hejtman Bubeníček s vnoučaty sázel mladé buky

4
Ředitel krajských hasičů Roman Vyskočil také přiložil ruku k dílu

5

Hejtman v rozhovoru s litoměřickým lesním správcem Petrem Tendlerem

6


 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 21.10.2019 / 21.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém