Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
a
V kempu Jordán v Opárně, kousek pod Lovošem na Litoměřicku, v těchto dnech měří síly sportovci – klienti Domovů služeb pro osoby se zdravotním postižením. Jubilejním desátým Hrám zatím přeje počasí a nálada je v Opárně výborná.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 20. června 2012

Sportovci přijeli na tradiční a oblíbenou akci, nad kterou převzali záštitu hejtmanka Jana Vaňhová a senátor Alexandr Vondra, už v pondělí. V úterý bylo slavnostní zahájení a až do zítřka se v Opárně hraje stolní tenis, soutěží se v atletice, volejbalu a na pořadu budou také kulturní vystoupení, večerní disco, tančící psi, ohňostroj a další poutavé akce a soutěže začínajícího léta.

   Při slavnostním zahájení promluvil Petr Husák, předseda sociálního výboru krajského zastupitelstva, přítomni byli i ředitel  Centra sociální pomoci Litoměřice, p. o. Ústeckého kraje Karel Reissmüller, zástupce pořadatelské organizace, a vedoucí dvou oddělení odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu - Hana Týlová a Jitka Pémová. Všichni byli  u slavnostního vypálení deseti ran z děla, které pro tento okamžik zapůjčila Tradiční historická jednotka Infanterie Regiment Gaisruck (Leib Battaillon – 42. Český pěší pluk) Terezín. Účastníci opárenské slávy obdivovali  také  slavnostní pochod, výstřely z pušek, ukázku zbraní nebo uniforem.

   Letošní hry přijel podpořit také házenkář Jiří Motl, který má v letošní sezóně na svém kontě přes 120 extraligových branek. Narodil se v roce  1984, je vysoký 184 cm a váží 84 kg. V současné době hraje za HK. A. S. A. město Lovosice, jehož je i odchovancem. Od roku 2005 reprezentuje Česko, v roce 2011 byl vyhlášen nejlepším hráčem ZUBR Extraligy. S účastníky her se po slavnostním zahájení rád vyfotil, podepsal jim fotografie a některým i trička...

   Za deset let se v Opárně  sešlo 1 108 sportovců, skoro 30 klientů dokonce nikdy na tamních  předprázdninových hrách nechybělo!  Nejlepší sportovkyní je Míša Ciperová, která za ta léta získala celkem 34 medailí. Letos je na hrách 160 účastníků z 19 domovů z Ústeckého kraje, Libereckého kraje a z Prahy.

  Připravilo OTI, foto Věra KOUTSKÁ

1

2
Hovoří Petr Husák, vpravo je K. Reissmüller.

3

4

5

6

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 20.6.2012 / 20.6.2012 | Schváleno / Zrušeno: 20.6.2012 / 19.7.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém