Orientační nabídka


 

Deset let univerzitního kampusu v Ústí nad Labem

aa
U příležitosti desátého výročí počátku realizace kampusu uspořádala Univerzita J. E. Purkyně setkání představitelů univerzity a veřejného života v nové aule multifunkčního střediska. Pozvání na tuto akci přijal i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek Stanislav Rybák.
 

 
 

Na zrod myšlenky kampusu a na začátky realizace zavzpomínal někdejší rektor UJEP Zdeněk Havel a bývalá rektorka Iva Ritschelová. Současností kampusu provedl účastníky rektor René Wokoun a s výhledem dalšího budování studentského městečka seznámil hosty prorektor UJEP pro rozvoj Vladimír Švec. Všichni řečníci ocenili pomoc kraje, krajského města a dalších subjektů s prosazováním a uskutečňováním myšlenky kampusu.

 

„Přál bych univerzitě, aby se dobudování kampusu podařilo,“ řekl na neformálním setkání s rektorem hejtman Oldřich Bubeníček. „Kraj a univerzitu spojuje několik společných priorit. Je to například potřeba odborníků s technickým vzděláním a celkové zlepšení vzdělanostní struktury našeho kraje,“ dodal hejtman.

 

Stavba ústeckého kampusu stála za 10 let 850 milionů. Náklady jsou zatím asi o miliardu nižší než předchozí odhady na vybudování areálu školy po bývalé městské nemocnici. V počátečních fázích se hovořilo o 2,6 miliardy korun. Před dokončením je ještě rekonstrukce dvou bývalých nemocničních pavilonů za 186 milionu korun. I s vybavením mají nové budovy pro výzkumné a výukové prostory Filozofické fakulty UJEP přijít přibližně na 260 milionů.

Přislíbené peníze má škola i na demolice a výstavbu Centra přírodovědeckých a technických oborů, které má stát 590 milionů korun. Vzniknou tam laboratoře pro přírodovědeckou fakultu a fakultu výrobních technologií a managementu.

UJEP je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Tvoří ji nyní sedm fakult, má téměř 1000 zaměstnanců a 11 900 studentů.

 

Připravil: OTI

1
Hejtman Oldřich Bubeníček na slavnostním setkání UJEP

2
Rektor UJEP René Wokoun prezentoval současný vývoj kampusu

3
Oldřich Bubeníček a jeho náměstek Stanislav Rybák s rektorem René Wokounem

9
Na slavnostní setkání navazovalo předání cen rektora a stipendií

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.12.2012 / 13.12.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém