Orientační nabídka


 

Destinační agenturu Krušnohoří povede Štěpán Javůrek

Ředitelem nově ustavené Destinační agentury Krušnohoří, z. s., se stal Štěpán Javůrek. Ve dvoukolovém výběrovém řízení přesvědčil sedmičlennou komisi detailní koncepcí fungování destinační agentury včetně jejího financování, koordinační role území Krušných hor a přeshraniční spolupráce, ale také zápalem, s nímž prezentoval své plány.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2022
Štěpán Javůrek ředitelem DA Krušnohoří
 

 
 
Členy komise pro výběr ředitele Destinační agentury Krušnohoří, z. s., se stali odborníci na destinační management obou krajů, zástupci samospráv a destinačních agentur, spolku Montanregion a agentury Czechtourism. Celkem se do výběrového řízení sešlo 40 přihlášek, do druhého kola postoupili čtyři uchazeči. Definitivní výběr následně potvrdila Správní rada Destinační agentury Krušnohoří, z. s. 

„Důvody, které vedly k tomu, že jsme se jednoznačně shodli na vítězství Štěpána Javůrka, jsou jednoznačné, dokázal představit ucelenou koncepci destinačního managementu celé oblasti Krušných hor, projevil detailní znalost problematiky, ať jde o nedostatečnou infrastrukturu cestovního ruchu a jeho udržitelný rozvoj. Zaměřil se i na marketing a propagaci, hospodaření destinační agentury a přeshraniční vztahy, jež jsou zcela klíčové pro vnímání českého a saského Krušnohoří jako jednoho území,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta

Nového ředitele čeká zejména vytvoření struktury nové organizace a po dohodě se správní radou vytčení základních cílů destinační agentury. Bude nutné oslovit představitele krušnohorských i podkrušnohorských obcí a měst, euroregiony i významné organizace a místní podnikatele a představit jim novou vizi, uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

Štěpán Javůrek pracoval v manažerských pozicích v oblasti personalistiky, marketingu a obchodu. Od roku 2020 je členem Komise Rady Karlovarského kraje pro UNESCO a cestovní ruch, dále místopředsedou spolku Nadace St. Joachim. V rámci lokální destinační agentury Krušnohorsko se podílí na projektech a chodu agentury. Jako spisovatel se zabývá tematikou Krušných hor, je autorem historických článků a turistických reportáží, v současnosti pracuje na knize Krušnohorské osudy.
 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.12.2022 / 22.12.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies