Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Děti se i letos budou učit ve školách prevenci

 
Projekty do škol
Projekt Hravě o prevenci, který byl podpořen z dotačního programu Podpora aktivit zaměřených na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje, je již stálým hostem na více než pěti desítkách škol v regionu. I v loňském roce bylo cílem kromě prevence rizikového chování také vzbudit u žáků zájem o zdravý způsob života a podpořit zdravotní gramotnost.
Tisková zpráva ze dne 18. ledna 2019
 

 
 

Při soutěžních hrách s interaktivními prvky byly využity názorné pomůcky a děti si při tom učily formou aktivního hraní. Každý si z programu odnesl kromě nových vědomostí také edukační materiál a drobnou odměnu. Škola si sama vybírá témata pro své žáky. Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem jich nabízí třináct - od prevence kyberšikany, kouření, úrazů, rizikového sexuálního chování, poruch příjmu potravy až po podporu pohybové aktivity, správné výživy nebo reprodukčního zdraví.

„V roce 2018 se do projektu zapojilo 40 základních a 14 středních škol Ústeckého kraje. Navštívili jsme celkem 356 tříd a oslovili celkem 7300 žáků. Velmi si ceníme přízně a stále vzrůstajícího zájmu škol i pozitivních ohlasů od žáků i pedagogů. Letos chystáme semináře pro pedagogy a ve stávající nabídce témat nové pomůcky,“ uvedla Anna Milerová, vedoucí oddělení podpory zdraví.


01

02
O zdravém jídle se učili také žáci ZŠ Heyrovského v Chomutově.

 

03

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.1.2019 / 18.1.2019 | Zveřejnit od: 18.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém