Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Děti, vojáci a jirkovský hudební advent

 
a
V Kulturním domě v Jirkově se ve středu 15. prosince setkali malí klienti dvou dětských domovů z Chomutovska s vojáky z KVV Ústí n.L. i s představiteli Ústeckého kraje a přejícími lidmi. Adventní charitativní koncert byl hezkou předzvěstí blížících se Vánoc.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 16. prosince 2010

Krajské vojenské velitelství v Ústí nad Labem se rozhodlo přispět k hezkému adventnímu času a na středeční podvečer pozvalo do nedávno opraveného Kulturního domu v Jirkově děti ze dvou dětských domovů zdejšího regionu – z Vysoké Pece a z Chomutova, které jsou příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Na koncert Ústřední hudby Armády České republiky pozvali vojáci samozřejmě i jirkovskou veřejnost, vždyť to byla  charitativní akce a výtěžek z dobrovolného vstupného rozdělili pořadatelé  proporcionálně oběma dětským domovům. Alespoň o trochu budou mít děti veselejší Vánoce…

   Projevy byly krátké: ředitel KVV plk. gšt. Rostislav Domorák řekl, že nultý ročník je předzvěstí budoucí tradice předvánočních koncertů pro děti z domovů; radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková a Petr Jakubec shodně ocenili humánní přístup našich vojáků a zdůraznili fakt, že Ústecký kraj se všemožně stará o to, aby stovky dětí v šestnácti krajských domovech měly kvalitní péči i dobré vzdělávání a co nejhezčí prostředí pro život. Přítomné oslovil také místostarosta Jirkova Jaroslav Cingel. Oba jmenovaní představitelé kraje potom spolu s Petrem Husákem, předsedou sociálního výboru krajského zastupitelstva, předali oběma domovům dary Ústeckého kraje. Koncertu hudby AČR předcházela milá vystoupení dětí z DD Chomutov a mimořádný úspěch sklidil také sedmnáctiletý klavírista Robert Ferenc z DD ve Vysoké Peci.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

1
Ze zahájení adventního koncertu. Zleva Petr Jakubec, Jana Ryšánková,

Rostislav Domorák a Jaroslav Cingel.

2

3

4

5
Dárky předávají J. Ryšánková a P. Husák

6
Malí caparti z DD v Chomutově

7
Robert Ferenc vyměnil protentokrát klavír za elektrofonické klávesy. ..

8

Ústřední hudba Armády České republiky

10

22

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 16.12.2010 / 16.12.2010 | Schváleno / Zrušeno: 16.12.2010 / 15.1.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém