Orientační nabídka


 

Dětský domov v Žatci fandil vytrvalci Mezinárodního pražského maratónu

1a
Děti z dětského domova v Žatci, který je příspěvkovou organizací zřizovanou Ústeckým krajem, dnes s napětím sledovali Mezinárodní pražský maratón. Jeden z vytrvalců chtěl svým neobvklým výkonem získat příspěvek sponzora a věnovat peníze z maratónu právě žateckým dětem. A povedlo se to!
 

 
 

Dětský domov v Žatci, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj, má podle slov ředitelky domova Jaroslavy Kohoutové mnoho přátel. „Někteří nám pomáhají většinou v období kolem Vánoc nebo prázdnin, někteří v průběhu celého roku. Máme i příznivce, na jejichž pomoc se můžeme spolehnout trvale,“ říká ředitelka.

 Mezi přátele domova a sponzory patří některé soukromé firmy, humanitární občanská sdružení a nadační fond Helping Hands. Právě tento nadační fond, který dětskému domovu dlouhodobě pomáhá, překvapil neobvyklou akcí, která je spojena s Mezinárodním pražským maratónem, který se právě dnes běžel.

 „Asi před dvěma týdny nás navštívili zástupci nadačního fondu s manželkou sportovce, který měl běžet letošní Pražský maratón pozpátku. Kromě zvláštní sportovní disciplíny nás velmi mile překvapilo, že výtěžek, který běžec za svůj výkon získá, bude věnován našim dětem na zájezd do Egypta,“ vysvětluje Jaroslava Kohoutová.

 Trochu bláznivý a sportovně neobvyklý a náročný projekt, který byl motivován ušlechtilým cílem, skutečně předvedl na Mezinárodním pražském maratónu šestačtyřicetiletý amatérský vytrvalec Ralf Klug. Tento v Praze žijící rodák z německého městečka Kandern zdolal vzdálenost dlouhou 42,195 kilometrů opravdu během pozpátku. Na světě takto maratón zvládlo jen asi deset lidí. 

 „Běhal jsem odjakživa a svou zálibu se většinou snažím spojit s něčím prospěšným, třeba s charitativní organizací. Napadlo mě, že kdybych zkusil něco zvláštního, byla by naděje na větší zisk. Na maratón pozpátku jsem získal sponzora, který slíbil za každý odběhnutý kilometr vyplatit tři tisíce korun. Věřím, že závod odběhnu celý a pořádně se prohnou... Výsledná částka půjde na konto dětského domova v Žatci a z peněz bude financován zájezd dětí do Egypta. Proto je mým cílem závod dokončit,“ uvedl ještě před maratónem pro server sport.cz Ralf Klug.

 Německý vytrvalec tento závod skutečně beze zbytku absolvoval, a tak do žateckého dětského domova poputuje prostřednictvím nadačního fondu Helping Hands celých 126 tisíc korun. Výsledný čas Ralfa Kluga byl 6 hodin a 43 minuty.

 „Ústecký kraj je zřizovatelem řady dětských domovů a na jejich provoz a zlepšování zázemí pro děti a jejich činnost včetně rekonstrukcí budov vynakládá nemalé prostředky,“ říká hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. „Proto si vážíme každého, který dětským domovům pomáhá jako sponzor či partner. Takovým příkladem je i charitativní čin spojený s pražským maratónem, mám z toho radost a děkuji,“ doplňuje Jana Vaňhová. 

„Moc jsme fandili, aby se běžci závod povedl až do poslední minuty. Fandili jsme i všem, kteří běželi pro dobrý sportovní výkon nebo jen pro radost z pohybu, ať kupředu nebo pozpátku. Děkujeme nadačnímu fondu, že na nás stále myslí. Máme z toho velkou radost,“ uzavírá ředitelka domova Jaroslava Kohoutová.

 

Připravil: Zdeněk Rytíř, oddělení tiskových informací

 

1
Hlavní budova dětského domova v Žatci.

2
Děti ze žateckého domova na loňských sportovních hrách dětských domovů. Teď se mohou těšit na zájezd do Egypta.

3
Hřiště na zahradě dětského domova v Žatci pomohl vybudovat Ústecký kraj z evropských fondů.

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.5.2010 / 9.5.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies