Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Devatenáct milionů do rekonstrukce varnsdorfské VOŠ a SŠ

 
a
Jednou z největších středních škol v Ústeckém kraji je Vyšší odborná škola a Střední škola ve Varnsdorfu, příspěvková organizace Ústeckého kraje. Má asi 1300 žáků. Ve středu 10. října byla v ul. Karoliny Světlé (jinak sídlo školy je v Bratislavské ul.) oficiálně ukončena rekonstrukce zdejších tří objektů.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 11. října 2012

Od loňského září se tu bez přerušení výuky realizovala rekonstrukce hlavní budovy, objektu dílen a také oprava stavby s  malou tělocvičnou a potřebným zázemím.  U oficiálního předání stavby do užívání žákům, pedagogům a zaměstnancům školy byli radní Ústeckého krajce pro školství Petr Jakubec, místostarosta Varnsdorfu Karel Dubský, vedoucí investičního odboru krajského úřadu Jiří Smrčka, ředitel výroby zhotovitelské firmy North stav z Ústí n. L. Zdeněk Weisnicht a samozřejmě také ředitel VOŠ a SŠ František Hricz. Rekonstrukce přišla na 19,159 mil. Kč a protože ji financoval sám zřizovatel školy, tedy Ústecký kraj, přišel velmi vhod finanční dar Nadace ČEZ – plných 13 milionů korun! U všech tří budov v ulici Karolíny Světlé byla vyměněna okna, objekty se dočkaly kvalitního zateplení, dílny dostaly novou střechu a prací bylo ještě daleko více.

  Jak řekl před obligátním stříháním pásky radní Petr Jakubec, významná škola Varnsdorfu i kraje se dočkala potřebných rekonstrukcí, vždyť objekt v ul. K. Světlé byl postaven počátkem minulého století. Sama VOŠ a SŠ, p.o. ve Varnsdorfu je jednou ze čtrnácti Páteřních škol v kraji a od letošního února je také držitelkou prestižního certifikátu ISO 9001, tedy certifikátu kvality řízení v oblasti vzdělávání. Petr Jakubec rovněž připomněl, že v posledních čtyřech letech  věnoval Ústecký kraj na investice ve školství 1,3 miliardy korun z krajského rozpočtu a dalších 800 mil. Kč získal z fondů EU a ROP Severozápad.

   Samozřejmě nezůstalo jen u proslovů a stříhání pásky; hosté varnsdorfské slávy si potom školu prohlédli –byli v počítačových učebnách, dílnách s číslicově řízenými obráběcími stroji, u truhlářů i automechaniků a dalších profesí.

 

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem,

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

----------------------------------------------

1

2

3
Zleva: Fr. Hricz, P. Jakubec, K. Dubský a Zd. Weisnicht

4

5
V turhlářskíé dílně -zleva jsou na snímku Martin Fiřt a Stanislav Kortus, žáci 2. ročníku

6

7
Lukáš Nepovím, žák oboru mechanik seřizovač. Vítěz celostátní soutěže v programování řídíciho systému Siemens. Soutěž se konala v září 2012 na Mezinárodním veletrhu strojírenství v Brně. Praktickou výuku na této Nc dílně vyučují Antonín Hendrich a Michal Hovanycz

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Týž den ve středisku Technických a uměleckých oborů VOŠ a SŠ Varnsdorf, v ulici Mariánské, byla do provozu uvedena nová plynová kotelna. Modernizace, která spočívala v náhradě zastaralých a poruchových teplovodních kotlů za tři kondenzační kotle Modulo Control 330, přišla na téměř dva miliony korun (i v tomto případě z rozpočtu Ústeckého kraje).. 

 

8
Z otevření nové kotelny v ul. Mariánská čp. 100. Tento snímek je z archívu školy

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 11.10.2012 / 11.10.2012 | Schváleno / Zrušeno: 11.10.2012 / 10.11.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém