Orientační nabídka


 

Devátý Den záchranářů Ústeckého kraje přilákal tradičně obrovské množství diváků

foto
Další ročník krajského dne záchranářů navštívily tisíce lidí. Počasí na lounském výstavišti v sobotu 3. června přálo a návštěvníci si tak mohli užít bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. A samozřejmě nechyběly dynamické ukázky, jako je vyproštění osob z havarovaného vozidla, vyzvednutí nevybuchlé munice z vody policejními potápěči nebo vznícení oleje pod dozorem hasičů, a k vidění byla také vystavená záchranářská, policejní, hasičská i armádní technika.
Tisková zpráva ze dne 5. června 2017
 

 
 


„Ústecký kraj každoročně podporuje složky integrovaného záchranného systému finančně i materiálně a přispívá tak ke zlepšování a zefektivňování práce záchranářů, hasičů a policistů,“ řekl 1. náměstek hejtmana Martin Klika při oficiálním zahájení akce.    

„Jsem rád, že se nás tolik sešlo na lounském výstavišti, které je přímo stvořené pro takovouto akci. Ta je svým způsobem jakýmsi poděkováním složkám integrovaného záchranného systému i těm, kteří s nimi spolupracují, za jejich náročnou celoroční práci, se kterou se můžete na vlastní oči seznámit právě prostřednictvím dne záchranářů,“ přivítal návštěvníky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a poté předal finanční šeky Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje, Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje a Krajskému sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v celkové hodnotě téměř 10 milionů korun.

Hejtman Oldřich Bubeníček obdržel také od Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje titul Čestného záchranáře ZZS ÚK, za dlouhodobou podporu, spolupráci a vstřícnost při zajištění přednemocniční neodkladné péče v Ústeckém kraji, který mu předal ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl.


Ke konci programu museli hasiči uhasit opravdový požár. Konkrétně šlo o vznícení makety města Louny. Jednalo se o připomínku 500. výročí od vypálení historické části města. Tuto ukázku komentoval starosta Loun Radovan Šabata.

Akce se zúčastnil také náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Celým dnem provázel moderátor a bavič Josef Melen. Generálním partnerem akce byla společnost NET4GAS.

               

foto
První náměstek hejtmana Martin Klika při zahájení.

foto
Ukázka činnosti jízdní Policie ČR.

foto

foto
Výcvik policejních služebních psů.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček obdržel také od Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje titul Čestného záchranáře ZZS ÚK. Vpravo ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl.

foto

 

foto

 

foto

foto
Vpravo ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

foto
Předání symbolických šeků představitelům složek IZS. Vlevo hejtman Oldřich Bubeníček, Jiří Henc, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil a ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Jaromír Kníže.

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Vrtulník Policie ČR.

foto
Vyproštění osob z havarovaného vozidla hasiči.

foto
Vylovení nevybuchlé munice policejními potápěči.

foto
Vystavená armádní technika.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Požár makety města Louny.

foto

  


 


 


 


 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 5.6.2017 / 5.6.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies